Teoman’dan alkış toplayan hareket! 30 yıllık gitarı açık artırmaya ile sattı

Ünlü şarkıcı Teoman geçtiğimiz günlerde miras açıklamasıyla gündeme gelmişti. Vasiyetinin bir kısmını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladığını söyleyen Teoman, çocuklar için 30 yıllık gitarını açık artırmaya çıkardı.

Teoman, kimsesiz çocuklar için kolları sıvadı. Daha önce mirasının dörtte birini Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladığını açıklayan Teoman’a, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş gururlandıran ifadelerle karşılık vermişti. “İnsan sevdiği, ait olduğu topluma bir fayda sağladığında, kendisi de manen bir iç huzur, bir tür mutluluk duyuyor” diyen Teoman, meslek hayatı boyunca kullandığı gitarını açık artırmaya çıkararak elde edilecek geliri Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladı.

30 YILLIK GİTARI MÜZAYEDEDE YENİ SAHİBİNİ BULDU

Dün akşam saat 21.21’de çevrimiçi olarak gerçekleşen Bosphorus Art Society, ‘Cash on the Table’ adlı müzayedeye, müzik kariyeri boyunca kullandığı gitarını bağışladı. Gitar, müzayedede 466 bin TL’ye alıcı buldu.  Teoman’ın tüm bestelerini yaptığı 30 yıllık gitarın geliri ise Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlandı.

Yorum yapın