Masterchef Türkiye’ye katılmanın yaşı yok dedirtti! 50 yaşındaki Nigar Akyıldız kimdir?

TV8’in sevilen yarışma programı Masterchef yarışmacılarından biri olan Nigar Akyıldız’ın geçtiğimiz günlerde hediye olarak getirdiği maket pasta hem şefler hem de izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Adından çokça söz ettiren Nigar Akyıldız’ın kim olduğu merak konusu oldu. Nigar Akyıldız kimdir? Mesleği ne? Turu geçti mi? İşte tüm detaylar…

Masterchef yarışmacılarından biri olan ve geçtiğimiz günlerde hediye olarak getirdiği pastayla bütün ilgiyi üzerine toplayan Nigar Akyıldız, adından çokça söz ettiren isimlerden biri oldu. Yarışmaya Ankara’dan katıldığını ve 50 yaşında olduğunu belirtti. 2 kızı olduğunu söyleyen Akyıldız, 11 yıldır butik pastacılık yaptığını söyleyerek sözlerinde şöyle devam etti: ‘’Artık mesleki olarak belli bir yere geldiğimi düşünüyorum. Bu yüzden kendime zaman ayırmak için bir fırsat buldum ve buradayım’’ dedi. 

Nigar Akyıldız

“EN SEVDİĞİM ŞEY MUTFAKTA OLMAK”

Anne olmanın getirdiği bazı hız ve pratikliklerin kendisinde bulunduğunu söyleyen yarışmacı, en sevdiği şeyin mutfakta olmak olduğunu da sözlerine ekledi. Nigar Akyıldız’ın yaptığı mor kuzu kaçamak adlı tabak jürilerden tam not almayı başardı. 

Nigar Akyıldız

Akyıldız, 8 Temmuz Pazartesi yayınlanacak olan bölümde 3’lü düelloya çıkacak. Düello sonucunda ise turu geçip geçmediği belli olacak. 

Yorum yapın