Kurban pazarında hayrete düşüren anlar! Bu koçları gören dönüp bir daha bakıyor

Eskişehir’de kurban pazarına getirilen 3,4 ve 5 boynuzlu koçlar görenleri hayrete düşürdü. Kurbanlık almaya değil fotoğraf çekilmeye geliyorlar.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Kars’tan Eskişehir’e getirilen 3, 4 veya 5 boynuzlu koçlar kısa süre içerisinde ünlenerek pazarın ilgi odağı oldu. Koçları gören müşteriler ilk önce şaşırırken, daha sonra fotoğraf çekilmek istiyor. Özellikle 4 boynuzlu koçun sahibi Yakup Kurukafa, diğer koçlara oranla 40 bin lira istiyor.

“GÖRENLER FOTOĞRAF ÇEKİLMEK İSTİYOR!”

Verdiği röportaj sırasında keçisinin boynuzlarından dolayı yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Yakup Kurukafa; “Bu kendi cinsinden böyle. Belki de bunun bin kez fotoğrafı çekildi. Çok ilgi gördü. Bunu evimizde tarihi eser yapıp evimizde sergileyebiliriz diyorlar. Buna 40 bin lira istiyoruz.” şeklinde konuştu.

BOYNUZ SAYISI DEĞİŞİYOR!

Boynuzu 3 ve 5 olan koçların bir diğer sahibi Mehmet Kurukafa da “Koçumuzun 6 boynuzu vardı, kırıldığı için şimdi birleşti gözüküyor. Doğal hali böyle. Görenlerin hepsi fotoğraf çekiyor. Koçlarda 6,5,4 gibi boynuz sayısı değişiyor. Bunların fiyatı 20 bin lira.” dedi.

BOYU 3 METRE!

Ayağa kalkınca 3 metre boya ulaşan ‘Kocaoğlan’ isimli keçi ise pazardaki büyükbaş kurbanlıklara adeta rakip oldu. Keçisinin pazarda yoğun ilgi topladığını söyleyen Ercan Özel; “3 yıldır kendi hayvanımız. Pazara satmaya getirdik. Canlı hali 150 kilograma yakın. Antalya’ya özgü olan bir hayvan. Başka bir yerde de yetişmiyor. Görenler dana diyor. Biz buna 35 bin lira istiyoruz. Talep var 30 bin lira veriyorlar. Yükseldiği zaman 3 metre vardır.” dedi. 

Yorum yapın