Usta Oyuncu Kadir İnanır’ın Sağlık Durumu ve Gelişmeleri

Usta Oyuncu Kadir İnanır’ın Sağlık Durumu

Usta Oyuncu Kadir İnanır'ın Sağlık Durumu

Usta sanatçı Kadir İnanır Mart ayında İstanbul’daki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Tekrar hastaneye kaldırılan usta oyuncunun sağlık durumu endişelendirdi.

Yeni Gelişmeler ve Doktorun Tavsiyeleri

Yeni Gelişmeler ve Doktorun Tavsiyeleri

75 yaşındaki İnanır, yaşadığı bir sağlık problemi nedeniyle Beykoz’daki evinden Koşuyolu’nda bulunan özel bir hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Tedavi altına alınan İnanır’ın, sağlık durumuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Fizik tedavi gören ve bir hareketi yapmakta zorlandığı belirtilen usta oyuncunun, bu duruma öfkelendiği ifade edildi.

İnanır’ın doktoru bir talimat verdi. Usta oyuncu için doktoru tansiyonunun yükselmesine neden olacak her şeyden kaçınması gerektiğini belirterek “Öfkelenmek yasak” dedi.

Jülide Kural, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, İnanır’ın, doktoru beyin cerrahı Uğur Türe’nin yönlendirmesiyle birkaç gün sürecek rutin kontrolleri için hastaneye gittiğini belirtti. Rutin kontrollerin ardından İnanır’ın fizik tedaviye devam edeceğini aktaran Kural, şunları kaydetti:

  • “Önemli yaşamsal risk barındıran herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Yeditepe Üniversite Hastanesinde Uğur Türe ve tüm sağlık çalışanlarının emeğiyle tedavi sürecine devam etmektedir.”
  • “Bu süreç salt kontrol amaçlı olmuştur. Önemli bir gelişme olduğunda sizinle bunu paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. Tek ricam gerçek dışı haberlere kulağınızı kapamanızdır.”

“Tek ricam gerçek dışı haberlere kulağınızı kapamanızdır. Tahmin edeceğiniz gibi bu tür durumlar uzun soluklu ve emek isteyen bir zaman diliminde ancak sonuca ulaşabilir. Bu sabrın ve özenin siz sevenlerinde olduğuna inanıyorum. Bu konudaki en büyük güvencemiz Kadir İnanır’ın mücadele gücü ve kararlığıdır. Hepimizin bildiği gibi bu ülke topraklarının onu sağduyusuna, vicdanına ve değiştirebilme gücüne ihtiyacı var.”

Kadir İnanır taburcu oldu.

Detaylı Sağlık Durumu Açıklamaları

Detaylı Sağlık Durumu Açıklamaları

Prof. Dr. Necdet Sağlam, İnanır’ın sağ tarafında felç olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

  • “Kendisine ulaştırılan selamlara karşı gülümsedi. Motor hareketleri iyi. Takip ediyoruz.”
  • “Sağ tarafından felç vardı. Şu anda sağ tarafın hareketleri iyi. Ama daha da iyi olmasını bekliyoruz. Akciğerleriyle ilgili sıkıntılarımız var. Onunla ilgili de gerekli tedbirleri alıyoruz.”

“Ciddi bir durum değil, ancak tedbir amaçlı bunu yapıyoruz. Tabii daha erken uyanmasını umuyorduk biz de.”

Arada bazı olumsuzluklar ile tansiyon yükselmeleri sebebiyle süreci daha temkinli ve yavaş yürüttüklerini ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:

  • “Sonunda bugün güzel bir şekilde extübe oldu ve iletişim kurabiliyor. Eşini yanına aldık, kendisine bazı selamlar ulaştırıldı. Tepki veriyor, fizik tedavisine devam edeceğiz.”
  • “Birkaç gün yoğun bakımdaki tedavisi yine devam edecek. Çünkü yavaş yavaş ilerlememiz, tedbirli olmamız gerekiyor. Konuşma sürecini daha sonra bekliyoruz. Her şey yolunda gidiyor.”

Yorum yapın