Tuncel Kurtiz’in mezarına saygısızlık! “Bir huzur vermediler”

77 yaşında hayata gözlerini yuman usta oyuncu Tuncel Kurtiz’in mezarının son hali görenleri şaşırttı. Hayranları tarafından mezara bırakılan eşyalar usta oyuncunun hatırasına saygısızlık olarak yorumlandı.

Türk sinema tarihinin sembolleşen isimlerinden Tuncel Kurtiz, yaşamı boyunca çok sayıda tiyatro, film ve televizyon dizisinde yer aldı. Ezel dizisinde Ramiz Dayı karakterine hayat veren oyuncu, bu rolüyle milyonların dikkatini çekmişti. 2009-2011 yılları arasında yayınlanan dizi, ekranlara veda edeli 13 yıl oldu ancak hâlâ Ramiz Dayı’nın replikleri sosyal medyada tekrarlanıp duruyor. Usta oyuncunun mezarı, Ramiz Dayı’nın hayranları tarafından adeta darmadağın edilmiş durumda. Mezarın son hali görenleri şoke etti.

Tuncel Kurtiz

TUNCEL KURTİZ’İN MEZARININ SON HALİ ŞOKE ETTİ

2013 yılında, 77 yaşındayken kalp krizi sonucu hayata veda eden Tuncel Kurtiz, mezarına isminin yazılmamasını ve mezar taşının olmamasını vasiyet etmişti. Magazin Burada’da yer alan habere göre usta oyuncunun mezarının son hali ortaya çıktı.

Tuncel Kurtiz mezarı

Mezarın üstüne Ramiz Dayı’nın replikleri yazan çok sayıda mermer parçası konduğu görüldü. Sosyal medyada tepki çeken görüntü, usta oyuncunun hatırasına saygısızlık olarak yorumlandı ve “Bir huzur vermediler adama”, “Ramiz Dayı’ya bu yapılır mı?”, “Bu ülkede ölüye bile saygı yok”, “Ailesi neden ilgilenmiyor” şeklinde yorumlar yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Okan Bayülgen’den sokakta protesto çağrısı!

Yorum yapın