Şarkıcı Suavi Milli Takım’ın başarısına gölge düşürmek istedi! Kapak gibi cevabı aldı!

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda dün akşam Leipzig’de oynanan maçta Milli Takım, Avusturya’yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale adını yazdırdı. Kırmızı beyaz takıma tüm ülkeden destek yağarken şarkıcı Suavi’nin “sığ” yorumu sosyal medyayı karıştırdı.

Milli formalı takım 2 Temmuz akşamı adeta bir tarih yazdı. 16 yıl aradan sonra ilk kez çeyrek finale yükselen A Milli Takım adeta tüm dünyaya bir ders verdi. Merih Demiral, 1. ve 57. dakikalarda attığı gol ve maç içindeki üstün performansıyla ‘maçın oyuncusu’ oldu.

Adını altın harflerle yazdıran Merih’in kafa vuruşuyla kaleye gönderdiği golden sonra iki eliyle kurt işareti yapması şarkıcı Suavi’yi rahatsız etti. Suavi’nin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı eleştiri yağmuruna tutuldu.

MERİH’İN GOL SEVİNCİ SUAVİ’Yİ RAHATSIZ ETTİ!

Avusturya-Türkiye maçında al beyaz takımımızın galibiyeti sonrası X (twitter) hesabından paylaşım yapan ünlü müzisyen Suavi, “Galibiyeti samimi olarak kutluyorum.., ama seni kınıyorum. Tüm ülke için giymiş olman gereken o formayı, bu kadar sığlaştırdığın için.” ifadelerine yer verdi.

HANİ “İNSANLARIN TERCİHLERİNDEN SİZE NE” İDİ?

Ünlü şarkıcının bu sözleri akıllara daha önce voleybolcu Ebrar Karakurt’un LGBT propagandasına dair sarf ettiği sözleri akıllara getirdi. Suavi yaklaşık 3 yıl önce, Karakurt ve onu eleştirenler hakkında “Keşke Ebrar Karakurt kadar dürüst, net ve şeffaf olabilseniz, cahil şaklabanlar. İnsanların tercihlerinden size ne? Sevgiden ve kendine güvenden yoksun kimlikleriniz şimdi daha da karanlık ve ‘kimliksiz!” demişti.

Suavi’nin gösterdiği bu ikiyüzlü tavır sosyal medya eleştiri yağmuruna tutuldu. Birçok sosyal medya kullanıcı şarkıcının sözlerine dair “Mevzu eşcinsel Ebrar Karakurt olunca ‘İnsanların tercihlerinden size ne?’ Mevzu bozkurt selamı veren Merih Demiral olunca ‘Milli formayı sığlaştırdığın için seni kınıyorum” yorumunda bulundu.

Yorum yapın