Merve Özbey’den hayranlarına büyük saygısızlık! Konsere çıkmadan şehri terk etti

Cumartesi günü gerçekleşecek olan Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga Belde Belediyesi tarafından düzenlenen 40. Karabiga Priapos Deniz Festivali etkinlikleri kapsamında sahne alması beklenen ünlü sanatçı Merve Özbey, belediye tarafından kendisi için gerekli güvenlik önlemlerinin sağlanmadığını belirterek sahneye çıkmadan şehri terk etti.

Son zamanların en güçlü seslerinden biri olan Merve Özbey’den dinleyenlerini hayal kırıklığına uğratacak bir hareket geldi. 6 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşmesi planlanan ve hazırlıklarına aylar öncesinden başlanan Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga Belde Belediyesi tarafından düzenlenen 40. Karabiga Priapos Deniz Festivali etkinliklerinde Merve Özbey’de sahne alacak isimlerden biriydi. Konsere dakikalar kala gerekli güvenlik önlemlerinin sağlanmadığını belirterek  sahneye çıkmayan ünlü sanatçıya başta Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi olmak üzere, çok sert eleştiriler geldi. 

 

BU KARAR HEM BİR AKIL TUTULMASI HEM DE HALKIMIZA YAPILAN HAKSIZLIK

Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi yaptığı açıklamalarda konuyu vatandaşların vicdanına bıraktığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: 

‘’Karabiga gibi huzurun ve güvenin timsali şehrimizde şarkıcı Merve Özbey’in böyle bir karar almasını akıl tutulması olarak görüyor, konser alanını erken saatlerden itibaren dolduran ve saatlerce bekleyen, başta Karabigalı hemşehrilerimiz olmak üzere uzak yakın birçok yerden şehrimize misafir olan halkımıza yapılmış haksızlık olarak görüyoruz. Yaşattıkları ayıp nedeniyle halkımızdan özür diliyor, 7’den 77’ye alanı dolduran vatandaşlarımızın vicdanına bırakıyoruz.’’ dedi.  

Yorum yapın