69 yaşında üniversiteden mezun oldu! Ayşen Arda İşçi diplomasını bozkurt işareti yaparak aldı

Kafkas Üniversitesi’nden mezun olan 69 yaşındaki Ayşen Arda İşçi, diplomasını bozkurt işareti yaparak aldı. UEFA’nın Demiral için verdiği 2 maç men cezasını haksızlık olarak nitelendiren İşçi, “Bozkurt işaret siyasi değil Türklüğün işaretidir” dedi.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Kars’ın Selim ilçesinde yaşayan Ayşen Arda İşçi, 5 yılda liseyi dışarıdan bitirip diploma aldıktan sonra girdiği üniversite sınavını kazanarak 2020 yılında Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüne kayıt yaptırdı.

DİPLOMASINI ALIRKEN BOZKURT İŞARETİ YAPTI

2 çocuk, 3 torun sahibi Ayşen Arda İşçi, hedefinin yüksek lisans olduğunu söyledi. Bölümde düzenlenen diploma töreninde gençlerle göbek atarak gönlünce eğlenen İşçi, ismi anons edilip diplomasını almak için sahneye çıktığında son günlerde konuşulan bozkurt işaretini yaptı.

Törene katılanlar tarafından ayakta alkışlanan Ayşen Arda İşçi, “Ülkemizin A Milli Futbol Takımı oyuncusu Merih Demiral, Almanya’da gerçekleştirilen 2024 Avrupa Şampiyonası son 16 turunda attığı gollerin sevincini bozkurt işareti ile kutlamıştı. Bunun üzerine UEFA, milli futbolcu hakkında soruşturma açmış ve 2 maçtan men etmişti. Bu karara tepki ve Merih Demiral’e destek için bende diplomamım almaya bozkurt işareti yaparak çıktım” diye konuştu.

Yorum yapın