Kadem “Gazze’ye Kardeş Payı” kermesi başladı!

KADEM, 7 Ekim’den bu yana savaşın, açlığın ve susuzluğun ortasında hayatta kalma mücadelesi veren Gazze halkına destek amacıyla, tüm Türkiye’de yardım seferberliği başlattı. Yıl boyunca yardım edilecek Gazze Hayır Çarşısı, 7-8-9 Haziran tarihlerinde Fatih Neslişah Sultan Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

KADEM, 7 Ekim’den bu yana savaşın, açlığın ve susuzluğun ortasında hayatta kalma mücadelesi veren Gazze halkına destek amacıyla, tüm Türkiye’de yardım seferberliği başlattı. Yıl boyu devam edecek “Gazze’ye Kardeş Payı” kampanyası kapsamında açılan Hayır Çarşısı’ndan elde edilecek gelir, gıda ve hijyen kolileri olarak bölgeye ulaştırılacak. Gazze Hayır Çarşısı, 7-8-9 Haziran tarihlerinde Fatih Neslişah Sultan Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM), İsrail tarafından tarihin gördüğü en büyük soykırımlardan birine maruz kalan Gazze’ye destek için attığı adımlara bir yenisini ekledi. “Gazze’ye Kardeş Payı” kampanyası kapsamında İstanbul’da ve KADEM temsilciliğinin bulunduğu 55 şehirde Hayır Çarşısı açtı. Hayır Çarşılarından elde edilecek gelir ve “Gazze’ye Kardeş Payı” hesabı üzerinden toplanacak bağışlar, gıda ve hijyen malzemesi olarak, Kızılay’ın yardım gemisi ile Gazze’ye ulaştırılacak.

“TÜM DÜNYANIN İNSANLIK VAZİFESİ”

İstanbul’un Fatih semtindeki Neslişah Sultan Kültür Merkezi’nde kurulan “Hayır Çarşısı”nın açılış töreninde konuşan KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Sevim Zehra Can Kaya şu ifadelerde bulundu: 

“7 Ekim’den bu yana süren İsrail’in saldırıları sonucunda, Gazze’de 36 binden fazla insan hayatını kaybetti. 80 binin üstünde tedavisi yapılamayan yaralı var. Evler, okullar, hastaneler ve ibadethanelerin yerle bir edildiği bölgede 26 Mayıs’ta İsrail, ‘güvenli bölge’ diyerek 1,5 milyon Gazzeliyi göçe zorladığı Refah’taki çadır kampını bombaladı. 
Gazze’deki zulme sessiz kalmamak, tepki göstermek, Gazze halkına maddi manevi destek olmak tüm dünyanın insanlık vazifesi. Bizler de bir sivil toplum kuruluşu olarak, kardeşlik ve yardımlaşma bilinciyle ‘Gazze’ye Kardeş Payı’ yardım seferberliğini tüm Türkiye’de başlatıyoruz. İstanbul’da ve KADEM temsilciliğinin bulunduğu 55 şehirde ‘Hayır Çarşıları’ açıyoruz. Yine kampanya kapsamında ‘Gazze’ye Kardeş Payı’ hesabı üzerinden bağışlar toplayacağız. ‘Hayır Çarşıları’mızdan ve bağışlardan elde edilecek gelir, gıda ve hijyen malzemesi olarak Kızılay’ın yardım gemisiyle Mersin’den Ariş Limanı’na, oradan kara yoluyla Gazze’ye ulaştırılacak.”

KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Kaya sözlerine şöyle devam etti: “Gazze’ye Kardeş Payı’ yardım kampanyasıyla Gazze halkına bir nebze olsun destek olabilmeyi amaçlıyoruz. Bölgeye gıda, temiz su ve hijyen malzemeleri gibi en temel insani ihtiyaçların ulaştırılması gerekiyor. Gazze’deki insanlık dramına karşı duyarsız kalmayan, yardım elini uzatmak için çaba sarf eden herkese şükranlarımı sunuyor, ‘Gazze’ye Kardeş Payı’ kampanyamıza ve ‘Hayır Çarşısı’ etkinliğimize destek veren gönüllülerimize, destekçilerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.”

İstanbul’daki Gazze Hayır Çarşısı’na 40’ın üzerinde marka destek veriyor. Tekstil, ayakkabı, giyim, aksesuar, ev tekstili, mutfak ürünleri, kırtasiye ve hobi eşyaları gibi pek çok ürünün satışa sunulduğu, yeme-içme alanının yer aldığı çarşı, 7-8-9 Haziran günleri, saat 10.00-21.00 arasında ziyaret edilebiliyor.

Yorum yapın