Gelinlik denemek artık ücretli!

Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte yalnızca gelin adaylarının değil aynı zamanda merakı için de gelinlik denemeye gelenler olduğuna dikkat çeken Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Odası, denemekten deforme olan gelinlik modelleri için yapıcı bir adım attı. Alınan yeni karar üzerine, gelinlik denemek artık ücretli olacak.

Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte gelinlikçilerde de hareketlenme başladı. Bu durum her ne kadar iyi gibi görünse de gelinlikçiler gelinlik modellerinin yıpranmasından şikayetçi. Gelinliklerin giyilip çıkarılma sıklığına göre yıprandığını dile getiren Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhittin Köksal, günden güne gelinlik maliyetlerinin de arttığından bahsetti. Düğünü, nişanı olanların yanı sıra birçok kadının yalnızca üzerinde nasıl durduğunu merak ettiği için bile gelinlik denemeye geldiğini söyleyen Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhittin Köksal, gelinlik denemelerinden ücret alınacağını duyurdu.

FİYATTAN DÜŞÜLECEK

Önümüzdeki haftadan itibaren yürürlüğe sokulacak uygulama, birçok esnaf tarafından onaylanırken birçoğu ise uygulamanın müşteri kaybına neden olacağını ifade ediyor.

Bu durumda 3 tane gelinlik denendikten sonra belli bir ücret talep edilecek ya da denenen gelinliğin satın alınması durumunda, deneme ücreti alınan o para fiyattan düşülecek.

Yorum yapın