Erkan Petekkaya’nın Film Gibi Hayatlar Programındaki Açıklamaları

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, TRT 2’de yayınlanan Film Gibi Hayatlar programına konuk oldu. Programda Hülya Koçyiğit’in sunumuyla kariyeri ve deneyimleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Deneyimi

Erkan Petekkaya, Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde canlandırdığı ‘Ali Kaptan’ karakteriyle izleyicilerin gönlünde taht kurmuştu. Petekkaya, bu rolle ilgili ilginç bir anısını paylaşarak şunları söyledi: “Öyle Bir Geçer Zaman Ki’de ‘Ali Kaptan’ı canlandırırken yollarda küfür yemekten çok korktum. Ama hiç başıma gelmedi. Bu rol beni yıllarca uykusuz bıraktı. Bostancı’da yaşadığım mahallede sevilmeyen biri vardı. Ben ise bu kişiye sempati duydum ve bu duyguyu ‘Ali Kaptan’ karakterine yansıttım.”

Sinema ve Teknoloji

Yeşilçam döneminde teknik anlamda yer almak istemeyeceğini belirten Petekkaya, şunları dile getirdi: “Teknik olarak eski sinema dönemlerinde olmak istemem ama o atmosferi yaşamak isterdim. Maalesef, bize ve size gösterilen saygı artık eskisi gibi değil. Mesela sizi gördüğümde ne yapacağımı bile şaşırdım.”

İnsanlar ve Pişmanlık

İnsanlar ve Pişmanlık

İnsanlara duyduğu güveni vurgulayan Petekkaya, şu açıklamalarda bulundu: “İnsanlara sevgi gösterdikçe kazık yedim. Tanıştığım herkese 10 puan veriyorum. Sonrasında canım yansa da pişmanlık duymuyorum.”

Yorum yapın