Bu trendleri bilmeden yaz ayına girmeyin! 2024 yaz moda trendleri nelerdir?

2024 ilkbahar yaz kreasyonu ile dikkatleri üzerine toplayan Barrus markası, son dönemlerdeki başarılarıyla adından bahsettirmeye devam ediyor. Peki, 2024 yaz sezonunun moda trendleri nelerdir? Hangi renkler moda? Yaz davetlerinde nasıl giyinilmeli? Barrus markasının Kreatif Direktör Neslişah Yılmaz, 2024 yaz modasına dair tüm merak edilenleri Yasemin.com’a özel olarak anlattı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Son zamanların en çok merak edilen konuları arasında yer alan 2024 yaz modası, sıcak havaların da başlamasıyla yeniden gündeme geldi. Renklerden desenlere, kumaşlardan dokuma detaylarına kadar birçok açıdan değerlendirilen 2024 ilkbahar yaz kreasyonları en nihayetinde moda severler tarafından en çok merak edilenler arasında yer aldı. Peki, 2024’ün yaz döneminde hangi renkler moda? 2024 yaz moda trendleri nelerdir?Hangi kıyafetler öne plana çıkıyor? İşte, Barrus markasının Kreatif Direktörü Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu’ndan 2024 yaz trendleri…

2024 İLKBAHAR YAZ MODA TRENDLERİ: HANGİ KIYAFETLER ÖNE ÇIKACAK?

Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu

“SOFT TONLARA GEÇİŞ YAPIYORUZ”

Röportajı sırasında 2024 ilkbahar yaz koleksiyonunun trend renklerine dikkat çeken Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu, geçtiğimiz kış aylarında oldukça sık kullanılan canlı tonların bu sezonda raflara kalkabileceğini dile getirdi. Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu; “Yaz ve ilkbahar aylarını konuştuğumuz zaman limon sarıları, lilanın biraz daha leylak tonları gibi biraz daha soft tonlara geçiş sağlıyoruz. Elbette, yine baskın renklerden fuşyalar, kırmızılar da var fakat bu yaz ve baharda baz renklerin ara geçiş tonlarını yani o soft tonları biraz daha fazla göreceğiz.” şeklinde konuştu. 

Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu Barrus

CEKETLERDE EBRU SANATI!

Açıklamaları esnasında 2024 ilkbahar yaz sezonunda ön plana çıkan ceket modellerinden bahseden Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu, Barrus markasının bu konuda ayrıcalık sağladığını söyledi. Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu; “Özel tasarım ceket modellerimizde özellikle baskı değil de orjinal ebru sanatını kullanıyoruz. Ebrularımızı da Bursa Olgunlaşma Enstitüsü’nde özel olarak yaptırıyoruz. Müşterilerimizin tercihine de istinaden seyyar bir kap olarak değerlendirdik ve daha sonra da sezonun parıltısı olan taşlarla işledik. Açıkçası bu özel tasarım ceketler bizim için bu sezonun favori parçası. Yurt dışından da çok talep gören bir parça. Çünkü ebru deseni genelde kağıtta, panolarda ya da eşarplarda kullanılıyor.” dedi.

Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu Barrus

“GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ MALZEMELERDEN ÜRETİLDİ”

Gösterdiği parçalar arasında yer alan ceket modelinin geri dönüştürülmüş malzemelerden yapıldığına dikkat çeken Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu, ceketin yerli üretim olduğunu söyledi. Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu; “Bu kumaşın hikayesi recycle olması. Bu geri dönüştürülmüş malzemelerden ve yerli üretim ile hazırlanan bir kumaş, Türk ürünü. Biz bu kumaşı çok seviyoruz. Hem hafif hem de deseni floral desene de bakıyor ama animal print de bakıyor. Dolayısıyla kıyafetlerde hayvan deseni çok sevmeyenler için oldukça tercih edilebilir bir parça.” ifadelerini kullandı. 

Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu Barrus

2024 İLKBAHAR YAZ MODASINDA PARLAK TAŞLAR!

Röportajı sırasında hayvan ve çiçek desenlerinin ön plana çıktığını dile getiren Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu, aynı zamanda kıyafetlerdeki parlak detayların baskın olduğunu söyledi. Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu; “Bu sezon diğer sezonlara nazara biraz daha şık bir sezon. Açıkçası pandemiden sonra biz, pandeminin rahatlığına da alışmıştık. Şimdilerde ise yavaş yavaş kendimizi çok daha şık ve özel hissetmek istediğimiz dönemlere geçiyoruz. Bu sebeple de bu sezonda payetler, parlaklık ve taşlar çok daha ön planda.” şeklinde konuştu. 

Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu

YELEK NASIL KOMBİNLENİR?

Son zamanlarda oldukça popüler olan yeleklerin bu sezonda nasıl kombinlenmesi gerektiğini anlatan Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu, yelek kombinlerinde kişinin -konforuna bağlı olarak – birden fazla seçeneği olduğunu söyledi. Neslişah Yılmaz Hidayetoğlu;  “Yelekleri ceket pantolon ve yelek olmak üzere yalnızca 3 parçayla da kombinleyebilirsiniz. Yeleğin içine -yeleğin renginden çok daha açık bir renkte- bir bluz da tercih edebilirsiniz. Bu durumda yeleği hem önü açık hem de önü kapalı şekilde kullanarak ceketi almamanızı tavsiye edebilirim. Çünkü ceket de dahil edildiğinde üst üste biraz fazla katman olduğu için kendinizi olduğundan biraz daha iri hissedebilirsiniz.” dedi. 

Yorum yapın