Amansız hastalığa yakalanan Kate Middleton aylar sonra ortaya çıktı! Son hali herkesi şaşırttı

Yayınladığı son videoyla kanser olduğunu duyuran Galler Prensesi Kate Middleton, bir süredir gözlerden uzak kalmayı tercih ediyordu. Sağlık durumu merak konusu haline gelen Prenses’in bir ilke imza atarak “Trooping the Colour” etkinliğine de katılamayacağı açıklanmıştı. Ancak Galler Prensesi, hakkında çıkan sayısız iddiaya karşılık törende boy gösterdi. Aylar sonra görüntülenen Middleton, ilgi odağı haline geldi.

İngiliz Kraliyet Ailesinin gözde gelini Kate Middleton, geçtiğimiz aylarda ameliyat olmuş ve uzun bir süre kamuoyu önüne çıkmamıştı. Middleton’ın hastalığı, geçirdiği ameliyat ve durumunun üzerindeki sis perdesi herkesi meraklandırırken çeşitli komplo teorileri ortaya atıldı. Bu iddiaların başında Middleton’ın aldatıldığı, öldürüldüğü, amansız hastalığa yakalandığı ve sarayı terk ettiği gibi çeşitli söylentiler dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

KANSER OLDUĞUNU DUYURMUŞTU

Aylarca kaçan Middleton, çıkan iddialara daha fazla kayıtsız kalmadı ve geçtiğimiz aylarda evinin bahçesinde çektiği bir videoda kansere yakalandığını ve tedavi sürecinde olduğunu duyurdu. 2 dakika 15 saniyelik video mesajında, kanser teşhisiyle “büyük bir şok yaşadığını”, haberi alması sonrası “inanılmaz derecede zorlu birkaç ay” geçirdiğini dile getiren Galler Prensesi’nin açıklamaları büyük bir hüzne neden oldu.

DOKTORUNDAN İZİN ÇIKMAMIŞTI AMA…

Tedavi sürecini gözlerden uzak şekilde geçiren Kate Middleton, bir ilke imza atarak “Trooping the Colour” etkinliğine katılamayacağını duyurmuştu. Saray yetkilileri yaptığı açıklamada, Galler Prensesi’nin kemoterapi tedavisine devam ettiği için “Trooping the Colour” etkinliğinde yer alamayacağını duyurmuş ve doktorundan izin çıkmadığını belirtmişti.

KATE AYLAR SONRA SAHNEDE!

Etkinliğe katılmayacağı duyuran Galler Prensesi, herkesi şaşırtarak aylar sonra ortaya çıkmaya karar verdi. ‘Trooping the Colour’ etkinliğine katılan Middleton, eşi Prens William ile birlikte Buckingham Sarayı’na giderken ve daha sonra kraliyet alayının bir parçası olarak bir arabanın içinde görüntülendi. 

Ocak ayında karnından ameliyat olduğundan beri halkın karşısına çıkmayan, martta da kanser olduğu açıklanan Galler Prensesi Kate’i görmek isteyen binlerce kişi tören alanına akın etti. 

Etkinlik öncesi bu yaz halka açık davetlere katılmak istediğini belirten Galler Prensesi’nin ortaya atılan kötü haberlere rağmen oldukça iyi bir ilerleme kaydettiği halkın gözünden kaçmadı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İngiliz Kraliyet Ailesi’nden “büyük bir açıklama” beklendiği iddia edildi. Açıklamanın ne olacağı merak konusu olurken bir süredir ortalıkta görünmeyen Prenses Kate Middleton’ın öldüğü öne sürüldü. Dünya gündemine oturan Kate Middleton’dan haber geldi.

“MUTLU VE İYİ GÖRÜNÜYORDU”

İngiliz gazetesi The Sun’da yer alan habere göre, Galler Prensesi, eşi Prens William ile beraber Cumartesi gününü evinin yakınlarındaki bir mekanda alışveriş yaparken görüntülendi. Gazeteye açıklama yapan bir görgü tanığı “Bütün dedikodulara rağmen ünlü çifti karşımda görünce dondum kaldım. Kate, William ile alışveriş yapıyordu, mutlu ve iyi görünüyordu” ifadelerini kullandı. Çiftin alışveriş esnasında hiçbir şekilde fotoğraf çekilmesine izin vermemesinden dolayı bir kareleri yayınlanamadı.

İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Bir süredir basında görülmediği için sağlık durumundan endişe edilen Middleton, nihayet günler sonra annesinin kullandığı arabanın yolcu koltuğunda, gözlerinde kocaman güneş gözlükleri ve yorgun yüzüyle ortaya çıktı. Fakat bu görüntü ortalığı daha da karıştırdı. Kanser olduğundan, felç geçirdiğinden tutun da Prens William’dan dayak yediğine, Prenses Diana gibi öldüğüne, kalçalarına protez taktırdığı için ortaya çıkamadığına kadar pek çok komplo teorisinin odak noktasına haline gelen Middleton’ın ‘arabadaki o kişi olmadığı’ ya da kanser olduğu ve kemoterapi, kortizon tedavisi gördüğü için yüzünün şiş olduğu söylendi.

İDDİALARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Oldukça sağlıklı görünen, daha önceden herhangi bir sağlık problemi olduğu bilinmeyen prensesin bu ani ameliyatı halkı endişelendirirken söylentiler bitmek bilmiyor. Son birkaç haftadır ortada dolanan bu iddialara göre Galler Prensesi, rahmini aldırdı ve zor ameliyat sonrası dinlemesi gerekiyordu. Bir diğer iddia ise İspanyol bir gazeteci tarafından ortaya atıldı. Kate’in geçirdiği operasyonun ters gittiğini ve Galler Prensesi’nin yapay komada uyutulduğunu ileri süren gazetecinin açıklamaları Kensington Sarayı tarafından “saçmalık” olarak nitelendirildi.

Sarayın açıklaması yeterli gelmeyince Kate Middleton, Britanya’da “Mothering Day” olarak bilinen ve 10 Mart’ta kutlanan ‘Anneler Günü’ için yeni kareler paylaştı. Ancak bu aile fotoğrafının paylaşılmasının üzerinden 24 saat geçmeden yeni kriz patlak verdi. Prenses Charlotte’un hırkasının kolundaki tuhaf dalgalanmadan Kate’in montunun fermuarındaki uyumsuzluğa, Prens George’un dişlerinden Prens Louis’nin ellerine kadar birçok detayda shop izlerine rastlanıldı. Uzuvların ve pencere pervazlarının kenarlarındaki bulanıklıklar, fotoğrafın yapay zeka tarafından yapıldığı söylentilerini de ortaya çıkardı. Fotoğraftaki sorunları fark eden dünyaca ünlü ajans ve gazeteler apar topar kareyi her yerden sildi.

GALLER PRENSESİ ALDATILIYOR MU?

Söylentiler ve komplo teorilerinin ardından paylaşılan ‘hatalı’ fotoğrafla birlikte yeni bir sorun medyada geniş yankı uyandırdı. İngiltere basınına göre; Prens William ve Prenses Kate’in arası uzun süredir bozuk ve Kate boşanmak için evi terk etti. “İyiyiz” mesajı vermek için bile William’la bir araya gelmeyi reddeden Kate’i bu karara sürükleyen ise ‘gizli ve yasak’ bir aşk. İddiaya göre Middleton Prens Louis’ye hamileyken, Prens William, David Rocksavage ile evli olan ve 3 çocuğu bulunan Lady Rose Hanbury ile aşk yaşamaya başladı.

Lady Rose Hanbury ve Kate Middleton

Kate Middleton’ın da çok yakın arkadaşı olduğu belirtilen Rose Hanbury ‘ikinci bir Camilla vakası’ olarak İngiliz basınını salladı. Prens William’ın babası Kral Charles, Prenses Diana ile evli olduğu dönemde şimdilerde Kraliçe olan Camilla ile gizli ilişki yaşamıştı. 

İKİNCİ BİR DİANA VAKASI MI?

Kate Middleton ve Prens William hakkında çıkan yeni söylentiler hızla yayılırken en büyük iddia, ünlü oyuncu ve TV sunucusu Stephen Colbert’ten geldi. ABD’li sunucu sözlerine “Kraliyet, Kate Middleton’un ortadan kaybolmasıyla sarsıldı. Korkarım İngiltere Kraliyet Ailesi’yle ilgili bazı rahatsız edici haberlerim var. İnternet dedektifleri, Kate’in yokluğunun kocasıyla, yani gelecekteki İngiltere Kralı William’ın bir gizli ilişkisiyle ilgili olabileceğini tahmin ediyor.” şeklinde başlayarak Kraliyet tarafından herhangi bir doğrulama alamadığını dile getirdi.

Kate Middleton

“DİĞER KADININ KİM OLDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ!”

Yaptığı dikkat çekici açıklamalar sırasında Stephen Colbert; “Sanıyorum hepimiz iddiada adı geçen diğer kadının kim olduğunu biliyoruz. Benimle birlikte söyleyin, Sarah Rose Hanbury. 2019’dan bu yana William ile Rose arasında bir ilişki olduğuna dair söylentiler var. O zamanlar magazin haberlerine göre; Kate, güya eşiyle bu konuda yüzleştiğinde hiçbir şey olmadığını söyleyerek buna güldü. Karınız sizi aldatmakla suçladığında her zaman iyi bir yanıt verirsiniz.” ifadelerini kullandı. Kısa süre içerisinde hızla yayılan haberin ardından Stephen Colbert’in açıklamaları akıllara Prenses Diana’yı getirdi. ‘Kate Middleton boşanıyor mu?’ sorusu ise Google’da en çok arananlar listesine girdi. 

Yorum yapın