ABD’de büyük skandal! 3 yaşındaki Filistinli çocuğu havuzda boğmaya çalıştı

ABD’nin Teksas eyaletinde yaşanan korkunç bir olay gündem oldu. Texaslı bir kadının ırkçı sözler sarf ettikten sonra 3 yaşındaki Filistinli bir kızı bir apartman kompleksinin havuzunda boğmaya çalıştığı iddia edildi.

ABD’nin Texas eyaletinde bulunan Euless kentindeki bir apartmanın yüzme havuzunda meydana gelen bir olay dünya basınını ayağa kaldırdı. 42 yaşındaki Elizabeth Wolf adlı şahıs, 3 yaşındaki kızı ve 6 yaşındaki oğluyla havuzda bulunan Filistin asıllı ABD vatandaşını görünce çılgına döndü ve ayrımcı söylemlerde bulunmaya başladı.

3 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU HAVUZDA BOĞMAYA ÇALIŞTI

Hızını alamayan acımasız kadın, ,daha sonra 6 yaşındaki erkek çocuğuna fiziksel saldırıda bulundu ve 3 yaşındaki kız çocuğunu suyun altına çekerek boğmaya çalıştı. Kız çocuğu diğer apartman sakinlerinin de müdahalesiyle kurtarılırken, polis saldırganı cinayete teşebbüs şüphesiyle gözaltına aldı.

Tüm ülkede büyük bir skandala neden olan korkunç olayın ardından Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, olayın nefret suçu olarak değerlendirilmesi çağrısında bulunarak söz konusu aile ve tüm Müslüman toplumunun korunmasını talep etti. Euless Polis Departmanı ise “Suçun ayrımcılık nedeniyle işlendiğine inanılıyor ve Tarrant County Bölge Savcılığı’nca açılan davanın bir parçası da bu” açıklamasında bulundu.

“HİÇBİR ÇOCUK ŞİDDET İÇEREN SALDIRILARA MARUZ KALMAMALI”

ABD Başkanı Joe Biden da sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada “3 yaşındaki Filistin asıllı bir Amerikalının havuzda boğulmaya çalışıldığı haberi beni derinden rahatsız etti. Hiçbir çocuk şiddet içeren saldırılara maruz bırakılmamalıdır. Kalbim mağdur çocuğun ailesiyle birlikte.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Yanlış takımın golüne sevinince olanlar oldu! Minik bebek görenleri kahkahaya boğdu

Yorum yapın