90 yaşındaki Kamil Amca 68 yıldır her gün aynı bakkal dükkanını açıyor

Ordu’nun Perşembe ilçesinde 68 yıllık bakkal sahibi 90 yaşındaki Kamil Verdi, zincir marketlere rağmen hâlâ her gün bakkalını açmayı sürdürüyor.

Ordu’da 90 yaşındaki bakkal gündem oldu. Perşembe ilçesinin Çaytepe Mahallesi’nde 1950’li yıllarda Kamil Verdi’nin bir inşaat ustası olarak inşaatına başladığı bakkal, 1956 yılından beri dimdik ayakta. Verdi, ilerlemiş yaşına, zincir marketlere ve online market sitelerine rağmen 68 yıldır her gün bakkalını açıyor. 90 yaşındaki Kamil Amca, zincir marketlerin artık kırsal bölgelere kadar geldiğini ve bakkalları zorladığını ancak kendisinin para kazanmaktan ziyade vakit geçirmek için dükkana geldiğini söylüyor.

90 YAŞINDA VE 68 YILDIR HER GÜN AYNI BAKKALI AÇIYOR

Kamil Amca bakkal dükkanına ilişkin, “Bu bakkalı 1956 yılında açtım. Kendim inşaat işçisi olduğum için inşaatını da kendi ellerimle kendi arazime yaptım. O günden bu yana bu zamana kadar geldim. Şu anda 90 yaşındayım. Şuan ben burada para kazanmak için değil, daha çok kendimi oyalamak için açıyorum. Evimle buranın arası 200 metre, bu yolu gidip gelirken idmanımı da yapmış oluyorum, rahatlıyorum. İyisiyle kötüsüyle dükkanı kapatmadan bugüne kadar devam ettik. Şu anda işlerimiz iyi değil. Buraya daha çok vakit geçirmek için geliyorum” şeklinde konuştu.

Kamil Amca işleri düşük olsa da bakkalda her ürünü bulundurmak için çabalıyor. Marketlerin kendisinin zor durumda bıraktığını vurgulayan Kamil Amca, “Ben zaten uzun süre daha devam edemem. Marketler genel olarak bakkalları bitiriyor. Biz zaten küçük ürünler satıyoruz. Şimdi onlarda da olduk, köyümüze kadar büyük marketler geldi” dedi.

Yorum yapın