Yeni nikah trendi: Gökyüzünde ‘evet’! Balonda nikah kıymaya olan ilgi artıyor

Evlilik hazırlığındaki gençler, düğünlerinin unutulmaz olması için değişik fikirler üretmeye çalışabiliyor. Son zamanların yeni modası ise sıcak hava balonunda nikah kıymak! Gökyüzünde ‘evet’ demeye olan ilgi gün geçtikçe artıyor.

Türkiye’nin çeşitli turistik lokasyonlarında çok sayıda işletme tarafından balonla uçuş gerçekleştiriliyor. Kapadokya, Pamukkale, Ihlara Vadisi, Frig Vadisi, Aspendos ve birçok bölgede toplamda 67 işletmedeki 431 balon, Türkiye semalarında havalanıyor. Geçtiğimiz yıl tam 36 bin 810 kez, 747 binden fazla yerli ve yabancı turist sıcak hava balonuyla uçuş yaptı. Git gide büyüyen balon sektörü hizmetlerini turizmden nikah merasimine kadar genişletti. Son yılların yeni trendi gökyüzünde nikah kıymak!

balonda nikah

YENİ NİKAH TRENDİ: GÖKYÜZÜNDE “EVET”

Bir önceki yıla göre geçtiğimiz sene balon teknik personel sayısı yüzde 14 artış göstererek 575’ten 654’e yükseldi ve 387 balon pilotu belgeli olarak hizmete başladı. Bu büyüyen sektör hizmetlerini de genişletiyor. Böylece evlilik teklifi, doğum günü, nikah ve istenilen çeşitli konseptlerde hizmet verebiliyor.

Türkiye’de ilk kez balonda nikah 1999 yılında kıyıldı. Gökyüzünde ‘evet’ deme fikri diğer çiftlerce de beğenilince alternatifler arasına girdi. Sıcak hava balonunda yerden yüksekte imza atan çiftler zemine iniş yaptıktan sonra, iniş alanında hazırlanan kokteylde aileleriyle ve sevdikleriyle düğün kutlaması yapıyor. Son zamanlarda balonun indiği yerde kokteyl düzenleme konseptine oldukça ilgi mevcut.

Anadolu Ajansı’na (AA) verdiği röportajda talebe göre balonlarda etkinlikler düzenlediklerini söyleyen Rainbow Balloon İşletme Müdürü Filiz Karatut, 2 ila 36 kişi taşıma kapasiteli balonlar ve gelin-damat, nikah memuru, şahitler ve fotoğrafçının sığacağı 5-6 kişilik balonlarla hizmet sunduklarını belirtti.

Yorum yapın