Yazar Sair Ercan paylaştı! Tabletin çocuğun üzerinde bıraktığı etki herkesi şoke etti

Bir anne sosyal medya hesabı üzerinden çocuğunun tablet olmadan önceki ve sonraki hallerini paylaştı. Bariz bir şekilde görünen farklılık videoyu izleyen herkesi şoke etti. Yazar Said Ercan ise yaşanılan bu duruma sessiz kalmadı X hesabından sosyal medya kullanıcılarına seslendi. İşte tabletin çocuğun üzerinde bıraktığı etkiler.

Artık günümüzde yediden yetmişe herkesin elinde olan telefonlar zaman geçtikçe korkunç bir hal almaya başladı. Özellikle çocuklarda bağımlı hale gelen telefon-tablet gibi teknolojik aletler, çocukların sosyal becerilerini de yok etmeye başladı. Ebeveynler çocuklarını ekranlardan uzak tutmaya çalışsa da bazı yerlerde başarılı olamadılar. Çocukların ellerinden alınan telefonlar ani sinir krizi, zarar verme gibi etkenler gösterdi. Bunun en güzel örneğini bir sosyal medya kullanıcısı olan anne yaptığı video ile gösterdi. Videoyu paylaşan yazar “Said Ercan” ise bu konu hakkında düşüncelerini belirtti. 

TELEFONLU VE TELEFONSUZ HALİ SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Bir anne, çocuğunun telefon kullanmaya başlamadan önceki haliyle, tablete alıştıktan sonraki halini paylaştı. Çocuğun ilk başlarda neşeli, eğlenceli ve sosyal hareketleri dikkat çekerken bir süre sonra öfkeli mutsuz ruh haline bürünmesi ekran süresinin çocuk üzerinde bıraktığı etki herkesi şok etti.

“İNSAN YETİŞTİRİYORSUNUZ ROBOT DEĞİL”

Yazar Said Ercan gündem olan videoyu x hesabından paylaştı. Konu hakkındaki düşüncelerini de belirten Ercan’a takipçilerinden birçok beğeni ve paylaşım geldi.  “İnsan yetiştiriyorsunuz robot değil” diyerek açıklamada bulunan Ercan konu hakkındaki şu düşüncelerini belirtti.

“Ne olur bunu çocuklarınıza yapmayın! Ne olur ne olur ne olur!

Tablet telefon ile onlara rüşvet vermeyin, bunu yaparak daha iyi anne ve baba, dede ve nine olmuyorsunuz! Bunu yaparak çocuğun bugününü ve geleceğini mahvediyorsunuz! 

İnsan yetiştiriyorsunuz İNSAN robot değil! Ona zamanınızı verin dünyadaki en iyi oyuncak çocuğuna değer veren ebeveynlerdir!”

İşte o video;

Yorum yapın