Twitter’da Algı Operasyonu Tartışması: Fahrettin Altun’dan Gani Müjde’ye Kapak

Seçimler öncesinde Twitter’da ilginç bir tartışma yaşandı. Senarist Gani Müjde, 23 Haziran seçimleriyle alakalı halkı manipüle etmeye çalışan bir tweet attı. Müjde, “İDO 21 Haziran’dan başlayarak onlarca seferi iptal etmiş. Avşa, Bandırma, Bursa, Marmara Adası filan… Sebep tarife değişikliği… Zamanlama manidar” ifadelerini kullandı.

Bu tweet üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan gelen cevap ise oldukça dikkat çekiciydi. Altun, Müjde’nin iddialarına alaycı bir şekilde yanıt vererek, “Sadece bu değil Gani Bey! Yüzerek de kimse geçemesin diye denize elektrik vereceklermiş. Hasbelkader sandığa ulaşan olursa diye uçan mühür mürekkebi bile yapmışlar. En son teknoloji diyorlar.” şeklinde espri yaptı.

Bu esprili yanıt kısa sürede sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. İşte Fahrettin Altun’un Gani Müjde’ye yaptığı o mizahi kapak tweeti:

İŞTE O TWEET:

Twitter'da Algı Operasyonu Tartışması: Fahrettin Altun'dan Gani Müjde'ye Kapak

“Sadece bu değil Gani Bey! Yüzerek de kimse geçemesin diye denize elektrik vereceklermiş. Hasbelkader sandığa ulaşan olursa diye uçan mühür mürekkebi bile yapmışlar. En son teknoloji diyorlar.”

Yorum yapın