TRT ortak yapımı “Rafadan Tayfa Hayrimatör” yılın ilk yarısında en çok izlenen film oldu

TRT Çocuk’un sevilen kahramanlarının geçmişin ve geleceğin tam ortasında “dev” bir maceraya hazırlanmalarını konu alan TRT ortak yapımı “Rafadan Tayfa: Hayrimatör”, yılın ilk yarısında 2 milyon 825 bin 754 kişi tarafından izlenerek en çok izlenen film oldu.

TRT ortak yapımı “Rafadan Tayfa: Hayrimatör” filmi yılın ilk yarısında gişedeki tüm filmleri geride bıraktı. Vizyona girdiği tarihten bu yana sayısız rekora imza atan Rafadan Tayfa Hayrimatör, yılın ilk yarısında en çok izlenen film oldu. Toplam 2 milyon 825 bin 754 kişi tarafından izlenen film tüm kategorilerde listenin zirvesinde yer aldı.  Rafadan Tayfa’nın son macerasını aktaran TRT ortak yapımı “Rafadan Tayfa: Hayrimatör” filminin yönetmenliğini İsmail Fidan üstleniyor. Fidan, aynı zamanda filmin müziklerine de imza attı. Yapımın senaryosunu ise Arzu Yurtseven kaleme aldı.

Rafadan Tayfa Hayrimatör

“RAFADAN TAYFA HAYRİMATÖR” EN ÇOK İZLENEN FİLM OLDU

Film, uzaya çıkan en genç insan olarak oldukça popüler olan Hayri’nin “Yüzyılın İcadı” olarak tanıttığı ve mühendislik harikası olarak tasarladığı “Hayrimatör” makinesini anlatıyor. Makineyi Zobi’nin de desteğiyle çalıştırılır; ancak bu kez de kötüler devreye girecektir. İcadın kötülerin ele geçirmesi halinde, tüm dünya büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalacaktır. Hayri, Kamil, Akın, Sevim, Hale ve Mert’i bu kez hiç olmadığı kadar zorlu bir görev beklemektedir.

Yorum yapın