Sevgilisini külotlu çorapla boğarak öldürmüştü! Şarkıcı Seçil Çiftçi’ye ağırlaştırılmış müebbet

Şarkıcı Seçil Çifti ve babası, Sancaktepe’de elleri ve ayakları külotlu çorapla bağlı şekilde ölü olarak bulunan Semih Sevim cinayeti sebebiyle yargılanıyordu. Mahkeme kararını verdi.

İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde yer alan ormanda Aralık 2022’de Semih Sevim’in külotlu çorapla boğulmuş cesedi bulundu. Olaya ilişkin soruşturma sonrası 25 yaşındaki şarkıcı Seçil Çiftçi ile babası Cemal Çiftçi hakkında “Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

KARAR DURUŞMASI

Sabah’ın haberine göre, İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına tutuklu sanık Seçil Çiftçi ve tutuksuz sanık baba Cemal Çiftçi taraf avukatlarıyla birlikte katıldı.Sanık avukatı, Çiftçi’nin beraatını istedi. Öldürülen Semih Sevim’in ailesi en ağır cezayı almasını istediklerini belirterek “Keşke kardeşimiz burada olsaydı da neler yaşadığını anlatabilseydi” dedi.

“EVLADIMA SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYDIM”

Karardan önce son sözü sorulan sanık Seçil Çiftçi, “Çok pişmanım. Ben de bir kadınım ve ne yaşadığımı biliyorum. Ben öldürülen kadınlardan olmak istemiyordum” diyerek beraatını talep etti.

BABA KIZA MÜEBBET HAPİS

Mahkeme heyeti, Seçil Çiftçi’nin “Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, baba Cemal Çiftçi’nin ise “Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan takdiri indirim uygulayarak müebbet hapsine ve tutuklanmasına karar verdi.

Yorum yapın