Sevdiği kadından karşılık alamayınca teselliyi 70’li yıllarda buldu!

Kayseri’de yaşayan 39 yaşındaki Ali Memil, sevdiği kadınla evlenemediği için 1970’li yılların nostaljik kıyafetlerini giyerek aşk acısını unutmaya çalışıyor.

6 yıl önce aşık olduğu bir kadından karşılık bulamadığını söyleyen Ali Memil, seneler geçse de başka biriyle evlenemediğini ve aşkın üzüntüsüyle hüzünlü müzikler dinlemeye başladığını anlattı. Dinlediği şarkıların etkisiyle aşkların tutkulu bir şekilde yaşandığı 1970’li yıllara geri dönmek istediğini dile getiren Ali Memil, işi haricinde 1970’lerin modası İspanyol paça pantolon, renkli, desenli ve uzun yaka gömlek, kösele ayakkabı giyerek o dönemleri yaşatmayı sevdiğini aktardı. 

Ali Memil

“FEDA EDECEK KADAR ÇOK SEVMİŞTİM”

Saçlarını da Ferdi Tayfur ve Orhan Gencebay’ın saç tarzına benzeten Ali Memil, tarzı, nostalji kıyafetleri, uzun saçı ve bıyık modeliyle dikkati çektiğini söyledi. Verdiği röportaj sırasında bahsi geçen saf aşkların eskiden daha çok yaşandığını dile getiren Ali Memil, “Benim öyküm aslında biraz da aşk hikayesine dayanıyor. Hayatıma giren biri vardı, çok sevmiştim. Her şeyimi verecek, feda edecek kadar çok sevmiştim, olmadı.” şeklinde konuştu. 

Ali Memil

ÖZEL OLARAK TASARLATIYOR!

Yaklaşık 6 yıldır 1970’li yılların modasına göre giyindiğini belirten Ali Memil, görenlerin sık sık fotoğraf çektirmek istediğinden bahsetti. 

Pantolonunu, gömleğini ve ayakkabılarını özel ustalara yaptırdığını dile getiren Ali Memil, kimseyi taklit etme amacında ve çabasında olmadığını vurgulayarak “İnsanlar çok beğeniyorlar. Öyle kötü bir yorum almadım. ‘Abi Orhan Gencebay gibisin’, “Abi Ferdi’ye benziyorsun’, ‘Abi çok güzel olmuşsun’, ‘Tarzın harika’, ‘Bu ne karizma’ gibi tepkiler alıyorum. Güzel şeyleri duymak mutlu ediyor. Fakat bu tarz bir duruş, başkası beğensin diye değil, kendin beğendiğin için yaparsan güzeldir. Aslında bu iş aşk hikayesine dayanmakta. Birini çok sevmiştim, olmayınca bunu bir şekilde dışarıya atmam gerekiyordu ki bana zarar vermesin. Böyle kafamı biraz dağıttım, bana uğraş oldu. Hoşuma gittikçe de üstüne yenilerini ekledim ve böyle ayna karşısında hazırlanıp çıkıyorum.” ifadelerini kullandı. 

Yorum yapın