Polen mucizesi çocukların boyunu uzatıyor! Dr. Feridun Kunak’tan atom tarif

Çocukların gelişim süreçlerinde boylarının normal ölçülerde uzaması önemlidir. Bu nedenle çocuğun nasıl beslendiği sorusu öne çıkmaktadır. Dr. Feridun Kunak, çocukların boyunu uzatan için bir beslenme tarifi hazırladı. Peki, çocukların boyunun uzaması için nasıl beslenmeleri gerekir? Çocuklarda boy uzatan beslenme önerileri…

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Çocukların gelişim dönemini sağlıklı tamamlayabilmeleri için doğru beslenme kilit rol oynar. Her çocuğun genetik yapısı ve bünyesi farklıdır. Dolayısıyla bütün çocuklar standart boy ve kiloya sahip olamaz. Ama yine de çocuklarda belli bir normal boy aralığı bulunmaktadır. Çocuğunuzun boyunun uzaması için uygun tarifler hazırlayarak beslenmesini düzenleyebilir, böylece boyunun uzamasına destek olabilirsiniz. Kanal 7 ekranlarında Feridun Kunak Show adlı program sunarak seyircilere sağlıklı bilgiler veren Dr. Feridun Kunak, çocuklarda boy uzatan bir tarif hazırladı.

ÇOCUKLARDA BOY UZATAN TARİF

Doğal döngünün yapıtaşlarından olan arılar, adeta şifa dağıtıyor. Polen mucizesi çocukların boyunun uzamasına büyük katkı sağlıyor. Çocukların boyunu uzatan bu tarif sadece 7 malzemeden oluşuyor. İşte malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı polen

  • 5 tane badem (ezilip toz haline getirilecek)

  • 5 adet ceviz

  • 1 çorba kaşığı üzüm çekirdeği tozu

  • 1 çorba kaşığı keçi boynuzu tozu

  • 3 çorba kaşığı bal

  • 3 çorba kaşığı keçiboynuzu pekmezi

Önemli nokta: Üzüm çekirdeği tozunu kendi üzümlerinizden elde edin. Beklememiş ve taze olmalı.

Tüm malzemeler karıştırılarak bir cam kavanozuna koyun. Çocuğunuza sabah akşam 1 tatlı kaşığı yedirin. Sadece çocuklar için değil, bu karışımı yetişkinler de yiyebilir. Ailecek her akşam birer tatlı kaşığı yiyebilirsiniz.

Dikkat!Bu karışımı çocuğunuza aç karnına vermeyin. Çünkü tok tutar ve çocuğunuz kahvaltısını yapmaz. Bu nedenle çocuğunuz kahvaltısını yaptıktan sonra yedirmelisiniz.

Yorum yapın