Plajları eğlenceli hale getirin! Çocuklarla plaj etkinlikleri ve plajda oynanacak oyunlar

Havaların ısınmasıyla deniz günleri de başladı. Kimi çocuklar sudan hiç çıkmazken kimileri de denize çok yaklaşmayabiliyor. Plajda geçirilen saatleri çocuklar için daha eğlenceli hale getirmek mümkün. O halde, çocuklarla plajda yapılacak etkinlikler nelerdir? Çocuklarla plajda oynanacak oyunlar ve plaj etkinlikleri…

Sıcak günlerde birçok kişi serin sulara atlayarak ferahlamak ister. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan plajlar ise bu eğlencelerin sevilen mekanlarıdır. Çocuklar ise bir yandan aileleriyle birlikte denizin ve güneşin tadını çıkarırken bir yandan da çeşitli kum oyunlarıyla hayal güçlerini geliştirir. Çocukların deniz ve plaj günlerinden en fazla eğlence ve zevki alması için onlarla çeşitli oyunlar oynayabilir, harika etkinlikler yapabilirsiniz. Peki, çocuklarla plajda yapılacak etkinlikler nelerdir? Çocuklarla plajda hangi oyunlar ve etkinlikler yapılabilir?

Çocuklarla plaj oyunları ve etkinlikleri

ÇOCUKLARLA PLAJ OYUNLARI VE ETKİNLİKLERİ

1. Doğa keşfi:

Çocuğunuzla birlikte deniz kıyısını keşfe çıkabilir ve bulduğunuz parçaları onunla birlikte yorumlayarak çocuğunuzun hayal gücünün gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

2. Doğal taşlardan tablo:

Çocuğun doğayla iç içe olması için onunla birlikte deniz kıyısından taş, odun parçaları ya da deniz kabukları gibi malzemeler toplayabilirsiniz. Ardından eve döndüğünüzde bu malzemeleri kullanarak bir resim yapabilir ve birlikte yaşadığınız o günü ölümsüzleştirebilirsiniz.

Çocuklarla plaj oyunları ve etkinlikleri

3. Top yere değmesin!

Bu oyun en az iki çocukla oynanıyor. Çocuklardan biri havlunun bir ucundan tutar ve diğeri havlunun öteki ucunu tutar. İkisi birlikte topu havlunun üzerinden zıplatarak yere düşürmemeye çalışırlar.

4. Kum dartı:

Kum üzerine iç içe daireler çizin. En içteki daire 20 puan, bir dıştaki 10 puan ve en dıştaki daire de 5 puan gibi puanlama yapın. Topladığınız taşları hedefe atarak puan toplayın. En çok puan toplayan kazanır!

5. Plaj bowlingi:

6 adet pet şişeniz ve bir adet tenis topunuz varsa bu oyun tam size göre. Şişeleri kumla doldurun ve piramit şeklinde dizin. Topla şişeleri vurarak tamamını devirmeye çalışın.

Çocuklarla plaj oyunları ve etkinlikleri

6. Kum üzerinde resim yapmak:

Çocuğunuzla birlikte bir çubuk ile ya da parmağınızla resimler çizebilirsiniz. Bu, hem onun hayal gücünü hem de dokunsal duyusunu geliştirecektir.

7. Kum üzerinde seksek:

Kum üzerine çizdiğiniz seksek ile çocuğunuzla keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.

Çocuklarla plaj oyunları ve etkinlikleri

8. Bayrak yarışı:

Çocuklar bardakla denizden su taşıyarak kovalarını doldurmaya çalışır. En önce kovasını dolduran kazanır. Oyuna daha fazla heyecan katmak için hedefe giden yola çeşitli engeller koyabilirsiniz.

9. Taş boyama:

Deniz kıyısından taş toplayıp daha sonra onları boyayabilirsiniz. Tabi bunun için yanınızda boya getirmelisiniz. Akrilik ya da çeşitli zemin boyaları kullanabilirsiniz.

10. Kumdan adam yapma:

Deniz kabukları, taşlar ve etrafta bulduğunuz çeşitli malzemeleri kullanarak kum üzerinde komik suratlar oluşturabilirsiniz.

Çocuklarla plaj oyunları ve etkinlikleri

11. Uçurtma uçurun:

Plajda çocuğunuzla birlikte uçurtma uçurabilirsiniz.

12. Plaj okuması:

Çocuğunuzla birlikte plajda kitap okuyabilirsiniz.

Yorum yapın