Pelin Karahan’ın tahliye krizi yargıya taşındı! Ev sahibiyle mahkemelik oldular

Yer aldığı yapımlarda gösterdiği oyunculuk performanslarıyla adından sık sık bahsettiren ünlü oyuncu Pelin Karahan, bu kez eşi Bedri Güntay ile birlikte Acarkent’teki evlerinin sahibiyle yaşadıkları kira anlaşmazlığı nedeniyle mahkemelik oldu. Ev sahibinin yaptığı açıklamaya göre çiftin taahhüt edilen tarihte evi tahliye etmediği ortaya çıktı.

Son zamanlarda verdiği röportajlar ile sık sık gündeme gelen ünlü oyuncu Pelin Karahan hakkında hayrete düşüren bir iddia ortaya atıldı. Ünlü oyuncu Pelin Karahan ve eşi Bedri Güntay ev sahibi aileyle mahkemelik oldu. Ev sahibi çiftin mahkemeye sundukları beyana göre, 18 Eylül 2020 tarihinde imzaladıkları kira sözleşmesi ile çift, villalarını Pelin Karahan ve eşi Bedri Güntay‘a kiraladı. Fakat kira sözleşmesinin imzalanmasından yaklaşık iki ay sonra taraflar arasında görüşme yapılarak kiralanan villanın 18 Eylül 2023 tarihinde tahliye edilmesine karar verildi. Taahhüt edilen tarihte Pelin Karahan ve Bedri Güntay’ın evi tahliye etmediğini belirten ev sahibi, ünlü çift için icra takibi başlattı.

Pelin Karahan ve eşi Bedri Güntay

HAKLARINDA İKİ DAVA DAHA AÇILDI!

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre Güntay çifti imzanın kendilerine ait olmadığını öne sürerek yapılan ödeme emrine itiraz etti. Ev sahibi ise bu duruma karşılık olarak itirazın iptalini isteyerek tahliye davası açıldı. 

Pelin Karahan ve eşi Bedri Güntay

‘SATILIKTIR’ TABELASI ASILMASINA İZİN VERMİYORLAR!

Pelin Karahan ve Bedri Güntay‘ın kira bedeli konusunda da kendilerini mağdur ettiklerini dile getiren ev sahipleri, üç icra takibi ve iki dava açtıklarını belirterek Pelin Karahan ve Bedri Güntay’ın satışa koydukları evlerini muhtemel müşterilere göstermediklerini ve ‘satılıktır’ tabelası asmalarına izin vermediklerini aktardı. Alınan son bilgilere göre yargılama, Sulh Hukuk Mahkemesi’nde devam ediyor.

Yorum yapın