Ne kadar gündem kurdusun? Kendinize güveniyorsanız Yasemintrend10 testini çözmeye hazır olun!

Hızla akan Türkiye ve dünya gündemini yakından takip ediyor ve bu konuda iddialıyım diyorsanız sizler için hazırladığımız YaseminTrend10 testini çözmeye ne dersiniz? İşte detaylar… Ne kadar gündem kurdusun? Kendinize güveniyorsanız Yasemintrend10 testini çözmeye hazır olun!

Her hafta birbirinden ilginç konular, kişiler ülke ve dünya gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Güncel ve etkili durumların gözler önüne serildiği medyadaki bazı olaylar ise günlerce hatta aylarca hem sosyal medyada hem de gündelik hayatta konuşuluyor. Eğer siz de gündemi sıkı takip edenlerdenseniz ufak bir test turuna çıkmaya ne dersiniz? Bu haftaya damga vuran bazı haberleri sizler için derledik. Gelin, gündem bilginizi birlikte test edelim.

1. Bir süredir ‘milyonda bir görülen’ Stiff Person Sendromu’yla mücadele eden dünyaca ünlü bir yıldız, kendisi hakkında çekilen belgesel esnasında kameralar önünde nöbet geçirdi. Gözyaşlarına hakim olamayan ve acı içinde kıvranan ünlü yıldızın bu hali sevenlerini kahretti. Peki, bu ünlü isim kimdir?

A- Celine Dion

B- Britney Spears

C- Cher

D- Mariah Carey

2. Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ve kendisine ikiz kadar benzeyen minik torunları bu haftanın en çok konuşulan konularından biriydi. İdo Tatlıses ve Yasemin Şefkatli’nin yüzlerini ilk kez gösterdikleri ikizlerinin İbrahim Tatlıses’e birebir benzemesi sosyal medyada gündem oldu. Peki, Tatlıses’in torunlarının ismi nedir?

A- İbrahim Bartu ve Sinan Gökmen

B- İbrahim Gökmen ve Sinan Bartu

C- İbrahim Emir ve Sinan Ayel

D- İbrahim Ayel ve Sinan Emir

3. Ünlü oyuncu Seda Bakan’ın geçtiğimiz yıllarda bebeğine mevlid okutması magazin dünyasına örnek olmuştu. “Örf ve adetlerimizi seviyorum” diyen Bakan’ın ardından ünlü bir oyuncu da bebeğine mevlid okuttu. “Kuruluş Osman” dizisiyle adından söz ettiren bu ünlü kimdir?

A- Özge Törer

B- Yıldız Çağrı Atiksoy

C- Emel Dede

D- Begüm Çağla Taşkın

4. Tüm dünyanın yakından tanıdığı ve geniş hayran kitlesiyle sık sık gündeme gelen Taylor Swift, şu sıralar “Eras” adlı dünya turnesi kapsamında ülke ülke geziyor. Son olarak turne kapsamında Londra’da bulunan Swift’in favori restoranı ortaya çıktı. Bir Türk lezzetine bayıldığı ortaya çıkan Swift’in favori lezzeti sizce ne olabilir?

A- Mantı

B- Kebap

C- Tavuk döner

D- Yaprak sarması

5. Yeşilçam’ın usta ismi İzzet Günay, geçtiğimiz hafta Bodrum’da yürüyüş yaparken yaralanmış ve apar topar hastaneye kaldırılmıştı. Bacak ve el bileği zedelenen ünlü yıldız taburcu edildi. Pek çok başarılı yapımla adından söz ettiren İzzet Günay kaç yaşındadır?

A- 81

B- 93

C- 76

D- 89

6. Temizlik aşkıyla tüm ülkede bir fenomene dönüşen Kadir Ezildi’den müjdeli bir haber geldi. Tatlı bir telaş içinde olan Ezildi’nin evleneceği iddia edildi. Ünlü bir fenomenin kız kardeşiyle evlenmeye hazırlanan Ezildi’nin kayınbiraderi sizce kim olabilir?

A- Fırat Türkmen

B- Orkun Işıtmak

C- Enes Batur

D- Fırat Albayram

7. Usta oyuncu Turgay Tanülkü, geniş ailesiyle sosyal medyaya damga vurdu. Evlat edinme hikayesi 1980’li yıllarda cezaevinde kaldığı dönemde başlayan ve torunlarıyla 101 kişilik aileye ulaşan Tanülkü’nün kaç çocuğu vardır?

A- 12

B- 26

C- 21

D- 18

8. Bir döneme damga vuran “Kısmetse Olur” yarışmasının unutulmaz yarışmacılarından biri sessiz sedasız nikah masasına oturdu. Sosyal medyada geniş yankı uyandıran bu yarışmacı kimdi?

A- Eser West

B- Ayça Ekin Beğen

C- Emre Ubeyli

D- Cansel Çördük

9. İngiltere tahtının bir numaralı varisi Prens William ve kardeşi Prens Harry, miras kriziyle karşı karşıya kaldı. Prensler, anneleri Prenses Diana’nın çocukluk yıllarını geçirdiği Althorp Malikanesi’ni miras alamayacak. Peki, Diana’nın değerli mirası kime kalacak?

A- Harry ve William’ın adına açılan bir vakıfa

B- Harry ve William’ın teyzesi Lady Sarah McCorquodale

C- Harry ve William’ın dayısı Charles Spencer

D- Harry ve William’ın kuzeni Louis Spencer

10. Hangi çiçek ‘Temmuz ayı çiçekleri’ arasında yer almamaktır?

A- Kasımpatı

B- Orkide

C- Gardenya

D- İris Çiçeği

İŞTE CEVAPLAR!!!

1.A – 2.D – 3.B – 4.C – 5.D – 6.A – 7.B – 8. C- 9. D – 10.A

TEST SONUÇLARINA GÖRE GÜNDEM KURDU MUSUN?

Eğer ki 10 sorudan 10’una da doğru yanıt vermeyi başardıysan bil ki sen tam bir gündem kurdusun. Çevrendekilerin ne televizyona ne gazeteye ne de telefona ihtiyacı yok. Tüm merak edilenlerin yanıtı sende gizli!

Eğer 7 ve 10 aralığında doğru yanıt vermeyi başardıysan güne haberlerle başlıyorsunuz demektir! Mutlaka yeni gelişmelerden haberdar oluyor ve kritik yaparak uzun uzun olmasa da haberlere göz gezdiriyorsun!

Eğer 5 ve 7 aralığında doğru yanıt vermeyi başardıysan denk geldikçe gündemi takip ediyor ancak özellikle bir haberi detaylıca incelemiyorsun diyebiliriz.

Ve son olarak 5’den az doğru yanıt verdiysen maalesef gündemi pek de takip etmiyorsun! Ama üzülme, haftaya yeni testte 10’da 10 yapacağına eminiz!

Yorum yapın