Muhteşem bir kına gecesi için bunlara dikkat! Evde kına gecesi dekorasyonu nasıl yapılır?

Kına geceleri, yakınlarımızla mutluluğumuzu paylaştığımız hayatımızın unutulmaz gecelerinden biridir. Kolay ve hızlı yöntemlerle kusursuz bir kına gecesi dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Peki, kına gecesi dekorasyonu nasıl yapılır? Kına tahtı nasıl seçilmeli? Kına gecesi organizasyonu nasıl yapılır? İşte merak edilen tüm detaylar haberimizde…

Mutluluğa doğru giden yolda en güzel gecelerden birini temsil eden Kına geceleri, ailemiz ve dostlarımızla heyecanımızı paylaştığımız özel anlardan biridir. Yöreden yöreye bazı farklılıklar olsa da geleneksel kına geceleri genellikle düğünden bir gün önce yapılmaktadır. Örf ve adetlerin uygulandığı kına gecelerinde gelin adayı her şeyin kusursuz bir şekilde olmasını ister. Tercih edilecek kıyafetler, atıştırmalıklar ve müziklerin hepsi birbiriyle ahenk içinde olmalıdır. Ancak hepsinden öte kına organizasyonunda doğru bir dekorasyon şekillendirmek ışıltılı bir gecenin tamamlayıcı unsurudur. Gelin, en muhteşem kına gecesi dekorasyonlarını birlikte adım adım keşfedelim.

KINA GECESİ DEKORASYONU NASIL YAPILIR? KINA TAHTI NASIL SEÇİLMELİ?

Kına gecelerinin olmazsa olmazlarından kına tahtı, geline özel bir dekoratif öge olarak karşımıza çıkmaktadır. Özenli ve kına konseptine uygun bir şekilde hazırlanan kına tahtı, görkemli bir gecede kendinizi adeta bir yıldız gibi hissetmenizi sağlayacak. Gelinin kına kıyafeti ve diğer aksesuarlarla benzer renklerde hazırlanan kına tahtları, ihtişamlı duruşuyla klasik veya modern bir tarzda seçilebilir.

Kına gecesi dekorasyonu

Dilerseniz kubbeli ya da daha sade bir kına tahtı tercih edebilirsiniz. Tepeden yere kadar uzanan ışıltılı tüller ile asaleti simgeleyebilirsiniz. Günümüzde en sık tercih edilen kına tahtları genellikle altın rengi işlemelerin yer aldığı kırmızı, pembe ya da mor renkli kına tahtlarıdır. 

Kına gecesi nasıl yapılır

Kına tahtı tek kişilik olabileceği gibi yan tarafında gelinin arkadaşlarının oturabileceği alanlar da eklenebilir. Eğer bir mekanda kına gecesi düzenlemeyi planlıyorsanız hazır seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. 

En güzel kına gecesi dekorasyonu

EVDE KINA GECESİ OLUR MU? EVDE KINA GECESİ NASIL YAPILIR?

Evde kına gecesini evde yapmak istiyorum derseniz; puflardan yardım alarak çeşitli tüller ve kumaşlar ile kendinize özel bir kına tahtı oluşturabilirsiniz. 

Evde kına gecesi dekorasyonu

KINA GECESİ TAHTLARI NASIL OLMALI? KINA GECESİ TAHTI NASIL SEÇİLİR?

Kınaların olmazsa olmazı taht seçiminde onlarca seçenek arasından kişisel zevklerinize uygun seçimlerde bulunabilirsiniz. İşte kına gecesi tahtı çeşitleri ise şu şekildedir:

  • Klasik kına tahtı
  • Salıncak kına tahtı
  • Hint tarzı kına tahtı
  • Osmanlı kına tahtı
  • Sedir kına tahtı
  • Elips kına tahtı

Bunun yanı sıra; belirli bir konsepte bağlı kalmak istemezseniz tamamen hayal gücünüzün zenginliğini gözler önüne serebilirsiniz!

Kına gecesi tahtları

KINA MEKANI NASIL SEÇİLMELİ?

Kınanın konsepti ve içerisinde yer alacak dekoratif ögeler kadar kınanın yapılacağı mekanın doğru ve ihtiyaca yönelik bir şekilde seçilmesi oldukça önemlidir. Dilerseniz evde kına gecesi organize edebileceğiniz gibi mevsime uygun olacak şekilde kına gecesi mekanı da seçebilirsiniz.

Kına gecesi mekanı nasıl seçilir

Bu noktada; kına gecesi için ayıracağınız bütçe ve ulaşım olanakları oldukça önemlidir. Yaz mevsiminde kına gecesi yapmayı düşünüyorsanız açık havada kır düğünü mekanlarında kına gecesi düzenleyebilirsiniz. Havuz başında yakınlarınızla eğlenceli bir akşam geçirmek için açık havada kına gecesi oldukça güzel bir seçenektir.

Kına gecesi mekan seçenekleri

Tarihi mekanlar dikkatinizi çekiyorsa pek çok köşk ve yalı kına geceleri organizasyonu için hizmet vermektedir. 

Kına yakılan bir gelin

Otellerde kına geceleri için sıklıkla tercih edilen mekanlardan biridir. Otellerin içerisinde yer alan balo salonlarında lüks davetler verildiği gibi kına geceleri de yapılabilmektedir.

Kına Gecesi organizasyonu

KINA GECESİ DAVETİYESİ NASIL SEÇİLİR?

Düğünlerde kına davetiyesi olmazsa olmaz ögelerden biridir. Aynı şekilde kına gecenize özel davetiyeler yaptırabilirsiniz. Kınanın yapılacağı yerin adresi ve ufak bir not ile sevdiklerinize kalıcı bir anı bırakabilirsiniz. Kınalarda genellikle kırmızı rengin hakim olduğunu düşünürsek kırmızının açık veya koyu tonlarından birini seçerek güzel bir davetiye yaptırabilir ya da kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Kına gecesi davetiyesi

KINA GECESİ ÇİÇEK SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Kına gecesinde misafirlerinizi ağırlayacağınız masaların düzeninde hassas ve özenli davranmalısınız. Taze çiçekler kullanarak masalara zarif ve canlı bir görünüm katabilirsiniz. Seçtiğiniz konsept ve renklere uyacak şekilde çiçekler tercih ederek estetik bir bakış açısı yakalayacaksınız.

Kına gecesi çiçek dekorasyonu

KINA GECELERİNDE KIRMIZIYI HER YERE YAYIN!

Kına gecenizin dekorasyonunda her şeyin bir bütün içerisinde olması gerektiğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Eğer kırmızı bir kına gecesi konsepti yapmayı planlarsanız; kırmızıyı tabaklarınıza taşımaya ne dersiniz? Gece boyu sunacağınız atıştırmalık veya yemeklerin arasına kırmızı kadife kek ekleyerek adeta görsel bir şölen oluşturabilirsiniz.

Kırmızı kadife kek

MUTLULUKLAR DİLERİZ!

Yorum yapın