Milyonda bir görülen hastalıkla mücadele eden Celine Dion’dan hasn

Milyonda bir görülen Stiff Person Sendromu hastalığına yakalan ve tedavisi bulunmayan hastalığı sebebiyle konserlerini iptal edip tedavisine odaklanan Celine Dion, Colorado hastanesine yüklü bir miktarda bağış yaptı.

2022 aralık ayından beri nadir görülen bir nörolojik rahatsızlık olan Stiff Person Sendromu’yla (katı kişi sendromu) mücadele eden dünyaca ünlü şarkıcı Celine Dion, rahatsızlığı nedeniyle hem sahnelerden uzak kalmak zorunda hem de gündelik yaşantısını sürdürmekte zorlanıyor.

Celine Dion

Sık sık nöbet geçiren ve tedavilerle ayakta duran Dion, Dr. Amanda Piquet’nin kendisini nadir görülen rahatsızlığı için tedavi ettiği Colorado Üniversitesi Anschutz Tıp Kampüsü’ne 2 milyon dolar yani 65.751.600 TL bağışta bulundu.

CU Anschutz’da Nöroloji direktörü Dr. Piquet, CBS News’e verdiği bir röportajda, “Bu araştırmayla alanı ileriye taşıyacak bu takdiri almaktan inanılmaz derecede onur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Katı kişi sendromu tanısına sahip olan Dion’un bakıma nasıl geldiğini hatırlatan Dr. Piquet, “Bizi buldu ve harika bir ilişkiydi. Biz onun bu semptomları yönetmesi ve onu iyi bir tedavi yoluna sokması için gerçekten çok çalıştık” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Hepsi 1’in Yasemin’inden ipleri tamamen koparan Gülçin Ergül açıklaması: “Beni ilgilendirmiyor”

Yorum yapın