Merih Demiral’ın eşinden tartışmalara tokat gibi cevap!

2 Temmuz’da Leipzig’de Avusturya ile karşı karşıya gelen A Milli Takım oyuncularından Merih Demiral’ın gol sevinci olarak bozkurt işareti yapmıştı. Gol sevinci dolayısıyla UEFA’dan ceza alan Demiral’ın eşi Heidi, sessizliğini bozdu.

2024 Avrupa Şampiyonası’nda Salı akşamı Almanya’nın Leipzig kentinde Avusturya ile çeyrek final için karşı karşıya gelen Milli Takım, rakibini 2-1 yenerek çeyrek finale adını yazdırdı. Maçın her iki golünü de kale ile buluşturan Milli formalı Merih Demiral, maç içerisinde gösterdiği performans dolayısıyla ‘maçın oyuncusu’ ödülüne de layık görülmüştü. Demiral’ın gol sevinci olarak bozkurt işareti yapması önce sosyal medyayı sonra da diplomasiyi birbirine kattı. UEFA yönetimi, Demiral’ın bozkurt işareti yapmasını ‘uygunsuz’ görerek başlattığı soruşturmayı tamamladı ve futbolcuya 2 maç men cezası verdi. Yapılan açıklamada ise “Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral’ın, genel davranış ilkelerine uymadığı, temel nezaket kurallarını ihlal ettiği, spor etkinliklerini sportif olmayan nitelikteki gösteriler için kullandığı ve futbol sporunun itibarını zedelediği gerekçesiyle, katılabileceği toplam iki (2) UEFA milli takım müsabakasından men edilmesine karar vermiştir.” denildi.

Merih Demiral ve eşi Heidi Demiral

DEMİRAL’IN EŞİNDEN TOKAT GİBİ YANIT!

UEFA’nın kararına siyasilerden tepkiler çığ gibi büyüyüp resmi itirazlar yapılırken, Merih Demiral’ın Kosovalı eşi Heidi Demiral, eşi üzerinden ‘ırkçılık’ tartışmasının yapılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Heidi Demiral, “Benim eşim ırkçı değildir. O nazik, açık görüşlü ve hoşgörülü biridir! Çeşitlilik ailemizin güzelliğidir.” şeklinde konuştu.

Yorum yapın