MasterChef Türkiye’de duygusal anlar! “Hiçbir şey hayal ettiğimiz gibi olmadı”

Son zamanların en çok izlenen yarışma programları arasında yer alan Masterchef Türkiye All Star, geçtiğimiz günlerde yayınlan bölümüyle büyük beğeni toplamıştı. Ünlü yarışma programında elemelere katılan Sena, hayat hikayesiyle izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Yeni sezonuyla ekranlara gelmeye başlayan MasterChef Türkiye; Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya’nın jüri üyeliği ile yarışmacı seçmelerine devam ediyor. MasterChef Türkiye elemelerinde şeflere narenciye soslu somon yapmak isteyen yarışmacı Sena, yarışırken yaşadığı türlü talihsizlikler ile bölüme damga vuran isimler arasındaydı. Yarışma esnasında şeflere narenciye soslu somon yapmak isteyen yarışmacı Sena, ilk önce sosunu tabağa eklerken çift tadım yaptı sonra da diğer sosunu içeride unuttu. Belirlenen süre içerisinde yeniden tabak hazırlayan yarışmacı, bu sefer şeflere eksik sunum yapmak zorunda kaldı. Tadımın ardından hayat hikayesinden bahseden yarışmacı, hayat hikayesi ile herkesi duygulandırdı.

MasterChef Türkiye eleme

“BEN ANNEMİ ÖLÜ BULDUM”

 9 yaşındayken annesini kaybettiğini söyleyen yarışmacı Sena; “Beraber uyuyorduk öldüğünde. Annemi ben ölü buldum. Kimse yoktu yanımda ablam, babam yoktu şehir dışındaydılar. Sabah yumurta haşlamak için uyanmıştım, kahvaltı hazırlayacaktım. Haşlanmış yumurtayı çok severdi annem. Kalktığımda yüzü kapalıydı. Hiç o şekilde düşünmedim, daha sonra yüzünü açtığımda öldüğünü fark ettim. 9 yaşında bir çocuksunuz annenizin öldüğünü biliyorsunuz ama öldü diyemiyorsunuz. Bir şey oldu kurtaralım diyorsunuz. Yani bu benim için çok travmatik bir süreçti. Çok zor atlattım iyi ki ablam yanımdaydı. Babam da annemle beraber zaten öldü. Bu hayatta bu zamana kolay gelmedik. Tırnaklarımızla kazıya kazıya geldik. Ellerim nasır tuttu tahta kaşık kullanmaktan. Çırpma teli ile bir şeyler çırpmaktan. Zor süreçlerden geçtik yani ve en çok da annemin için kızıyla gurur duymasını istiyorum. Ve onu başaracağım şefim.” şeklinde konuştu. 

MasterChef Türkiye eleme

“HİÇBİR ŞEY HAYAL ETTİĞİMİZ GİBİ OLMADI”

Somer Şef’in “Babam öldü derken ruhsal olarak diyorsun galiba?” sorusu üzerine sözlerine devam etmekte zorlanan yarışmacı Sena, Somer Şef’i onaylayarak “Evet ruhsal olarak öldü şefim evlendi çünkü, evlendikten sonra üvey annem vardı. Ve biz evden ayrılmak durumunda kaldık. Çok ağır sıkıntılar sorunlar yaşadık. Hiçbir şey hayal ettiğimiz gibi olmadı bu hayatta. Ama ben hep hayal ettiğimiz gibi çiziyorum bu hayatı.” dedi. 

Yorum yapın