Köyünden çıkıp Masterchef’e geldi! Masterchef Ayşe Ekiz kimdir ve kaç yaşında?

TV8 ekranlarında yayınlanan yemek yarışması Masterchef’in yeni sezonuna katılan Afyonkarahisar’lı çiftçi Ayşe Ekiz yaşam hikayesi ve renkli simasıyla yarışmanın jüri üyeleri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’yı kendine hayran bıraktı. Masterchef Ayşe Ekiz kimdir ve kaç yaşında?

Her sezon MasterChef Türkiye 2024  TV8 ekranlarında başladı. İlk bölümüyle bile reyting rekorları kıran MasterChef yarışmasının ilk yayınına Afyonkarahisar’da katılan çiftçi Ayşe Ekiz, 26 yaşında olmasıyla herkesi şaşkına uğrattı. Yarışmaya katılabilmek için Afyonkarahisar’dan gelen Ayşe’nin hayat öyküsü tüm izleyicilerin dikkatini çekti. Yazları yaylada kışları köyde kalan Ayşe Ekiz, hayallerini gerçekleştirmek ve kendi yetiştirdiği ürünleri kullanabileceği bir işletme açmak istediğini söyledi.

Köyünden çıkıp Masterchef’e geldi! Masterchef Ayşe Ekiz kimdir ve kaç yaşında?

Afyonkarahisar’da tarım ve hayvancılıkla uğraşan Ayşe Ekiz, yüz yüze eğitim alma imkanı olmadığı için online aşçılık eğitimi aldığını söyledi. Üst tura geçmek için kuzu pirzola yapan Ayşe Ekiz üç jüriden de evet alarak bir üst tura çıkmayı başardı.

Köyünden çıkıp Masterchef’e geldi! Masterchef Ayşe Ekiz kimdir ve kaç yaşında?

AYŞE EKİZ’İN ÇEKTİĞİ VİDEO YAYINLANDI

Sivrioğlu’nun konuşmasından sonra Afyonkarahisarlı Ayşe Ekiz’in programa yaptığı başvuru videosu yayınlandı. Ekiz videosunda şunları söyledi: “Merhaba adım Ayşe Ekiz. Afyonkarahisar’dan katılıyorum. 26 yaşındayım. Tarım ve hayvancılıkla uğraşıyoruz. Kuzu, oğlak, dana yetiştiyorum. Tarım ve toprak ürünleri yetiştiyoruz. Yazları yaylada, kışları köyde kalıyorum ailemle birlikte. Ben yarışmaya katılmaya kendim karar verdim. Anama babama da sordum, onlarda müsaade ettiler. Çünkü ben hayallerim var, onları gerçekleştirmek için Masterceff’e katılmak istiyorum. Çok küçük yaşlarda yemek yapmaya başladım. Anam tarlaya bahçeye giderdi, acıkırdım  öyle öyle yemek yapmaya başladım.

Köyünden çıkıp Masterchef’e geldi! Masterchef Ayşe Ekiz kimdir ve kaç yaşında?

Sonra kendimi geliştirdim. Daha güzel yemekler yapmaya başladı. Sertifikalı aşçılık eğitimi aldım. Ben bu mesleği öğrenmek için yarışmaya katılmak istiyorum . Daha sonrasında kendi doğal yetiştirdiğim ürünlerle insanlara yemek yapıp satabileceğim bir işletme açmak istiyorum. Baskı altında çalışabilirim. Bana verilen görevi en iyi şekilde yerine getirebilirim. Ben de yarışmanıza katılmak istiyorum. Beni de çağırın lütfen. Çok teşekkür ediyorum. Kendinize iyi bakın.” Video sonrası Sivrioğlu, “İşte çağırdık.” dedi. Yaptığı yemeği tadan jüri üyeleri Afyonkarahisar’lı Ayşe Ekiz’in yemeğinden övgüyle bahsettiler ve 3 evetle ikinci tura geçirdiler.

Yorum yapın