İsveç’te çete hesaplaşmaları çığrından çıktı: C. Gambino’nun cinayetinde iki gözaltı

Grammy ödüllü ünlü rap yıldızı C. Gambino, İsveç’in Göteborg kentinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. 26 yaşındaki ünlü yıldızın aracının bulunduğu otoparkın kapısında, yedi kurşun izi tespit edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken cinayete yardım ve yataklık ettiğinden şüphelenilen iki kişi gözaltına alındı.

C. Gambino ismiyle tanınan dünyaca ünlü İsveç’li rap şarkıcı Karar Ramadan’dan sevenlerini kahreden bir haber geldi. Geçtiğimiz günlerde geç saatlerde Göteborg’daki Selma Lagerlofs Meydanı yakınlarındaki bir otoparkta yaralı olarak bulunan ünlü yıldız, kaldırıldığı hastanede yaşama gözlerini yumdu.

Henüz 26 yaşında olan C. Gambino’nun aracının bulunduğu otoparkın kapısında, 7 kurşun izi tespit edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken bir polis yetkilisi, C. Gambino’nun bölgede yaşadığını ve aracını park etmeye geldiği sırada saldırıya uğradığını söyledi.

Polis sözcüsü Annika Laag ise “Mümkün olduğunca çok sayıda tanıktan bilgi toplamaya çalışıyoruz ve teknik soruşturma üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İSVEÇ BAŞSAVCILIĞI’NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Polis ekiplerinin, cinayete ilişkin Göteborg’da bir adrese baskın düzenleyip birkaç kişiyi gözaltına aldığı öğrenilmişti. İsveç Başsavcılığı, konuya ilişkin olarak bugün yaptığı açıklamada, “Savcılar, cinayete yardım ve yataklık ettiğinden şüphelenilen iki kişiyi gözaltına almıştır” ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Diyarbakır’dan anlamlı hareket! Gazze’ye yönelik saldırılara dikkat çekmek için…

Yorum yapın