Filmdi gerçek oldu! Kemal Sunal’ın Gülen Adam filmindeki karakter Adana’da yaşıyor

Türk sinemasının unutulmaz isimleri arasında yer alan usta oyuncu Kemal Sunal’ın ‘Gülen Adam’ filmi gerçek oldu. Adana’nın Kozan ilçesinde yaşayan lastik tamircisi Ali Tutar, sürekli güldüğü için cenazelere dahi katılamadığını söyledi.

1989 yılında Kartal Tibet’in yönetmenliğini yaptığı ve Kemal Sunal’ın başrolünü oynadığı ‘Gülen Adam’ filmi Adana Kozan’da gerçek oldu. 42 yaşındaki lastik tamircisi Ali Tutar tıpkı Kemal Sunal’ın Gülen Adam filmindeki  Yusuf Şaplak karakteri gibi sürekli gülüyor. Evli ve iki çocuk babası olan Ali Tutar ilçede ‘Gülen Ali’ olarak tanınıyor.  Adana’daki aşırı sıcaklara aldırmadan görevini gülerek yapan Ali Tutar müşterileri de dahil olmak üzere herkesin dikkatini çekiyor.

Ali Tutar Gülen Adam filmi

“SICAKTA GÜLMEK YORMAZ”

Her olaya güldüğü için cenazelere dahi katılamadığını söyleyen Ali Tutar; “Herkes gülmek için buraya yanımıza geliyor. Bana ‘Gülen Adam Ali Tutar’ diyorlar. Hava çok sıcak olsa da gülerim. Sıcakta gülmek yormaz. Benim çenem ağrımaz. 60 derece sıcakta çalışıyorum. Benim için fark etmiyor hiç sinirlenemem.” diyerek söz konusu durumunu açıkladı.

Ali Tutar

“KENDİME YASAK KOYDUM”

Bu zamana kadar en çok cenazede zorlandığını anlatan Ali Tutar; “En çok cenazede zorlanıyorum. Fazla gitmiyorum cenazelere ben kendime yasak koydum cenazelerde güldüğüm için. Kendi cenazemiz dışında başkalarının cenazesine gidemiyorum. Bana lastik değiştirmekten çok gülmeye geliyor insanlar.” ifadelerini kullandı.   

Yorum yapın