Evde Kendi Oyuncaklarınızı Yapın!

1. Şekilli Oyuncak Yapımı

1. Şekilli Oyuncak Yapımı

Çocuğunuzun şekilleri kafasında daha net oturtabilmesi için ona görseldeki gibi bir oyuncak tasarlayabilirsiniz! Düz ahşap blokların üzerini farklı renk ve şekillerde boyayabilirsiniz. Dikdörtgen, üçgen ve kareleri birleştirmesini isteyebilirsiniz.

2. Ponpon Kukla Yapımı

2. Ponpon Kukla Yapımı

Sevimli kukla yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler yalnızca; Küçük bir karton parçası, ip, yapışkanlı göz veya beyaz, gri ve siyah keçe kumaş. Görseldeki gibi keçeden göz yapabilir ya da uğraşmak istemiyorsanız hazır oynak gözlerden faydalanabilirsiniz.

3. Tuvalet Kağıdından Lego Yapımı

3. Tuvalet Kağıdından Lego Yapımı

Evde çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu oyuncak sayesinde çocuğunuz parça-bütün ilişkisini daha iyi kuracak. Tıpkı bir lego vazifesi gören bu oyuncakta ruloları renklendirmeyi unutmayın!

Evde Kendi Oyuncaklarınızı Yapın!

4. Evde Mutfak Aleti Yapımı

4. Evde Mutfak Aleti Yapımı

Yalnızca plastik bir kutuyu değerlendirebileceğiniz bu mükemmel oyuncak özellikle de evcilik oynarken çok iş görecek. Üzerine ocak görüntüsü verecek şekiller çizebilirsiniz.

Evde Kendi Oyuncaklarınızı Yapın!

Dışarıdan bakıldığında basit gibi görünen ama nitelikli olması yönüyle çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayacak birbirinden işlevli oyuncak yapımlarını resimleriyle birlikte sizler için derledik. Çocuklar için evde eğitici oyuncak nasıl yapılır? Evde pratik oyuncak nasıl yapılır? Çocuklar için eğlenceli oyuncak yapımı… Çocukların gözünden baktığımızda onların dünyasındaki en kıymetli şeyin pahalı ya da ucuz olsun fark etmeksizin en değerli nesnenin oyuncaklar olduğunu görürüz. Günümüzde masum ve saf duyguları ile hareket eden çocukları mutlu etmek ise elbette çok kolay! Doğru bir hareket sergilediğinde ödülü hak ettiğini düşünerek çocuğunu mutlu etmek istiyorsanız herhangi bir oyuncak mağazasına gitmeye ya da saatlerce raflar arasında gidip gelmenize gerek yok! Evinizdeki malzemeleri kullanarak ona şahane bir oyuncak yapabilirsiniz. Hem maliyetsiz hem de el emeğinizin geçebileceği oyuncak çeşitlerine bir de haberimizde göz atın!

Yorum yapın