Eski eşi Fulya Kalkavan’dan Metin Şentürk’e milyonluk dava!

Ünlü şarkıcı Metin Şentürk eski eşi Fulya Kalkavan’la davalık oldu. 2006 yılında evlenen çift, bir süre sonra anlaşmazlık yaşayınca 2014 yılında boşanmaya karar vermişti. Mahkemenin belirlediği nafaka miktarını ödemeyi yine mahkeme kararıyla sonlandıran Şentürk’e, ödemeyi reddettiği nafakanın bedeli ağır oldu.

Ünlü şarkıcı Metin Şentürk 2006 yılında eski eşi Fulya Kalkavan’la evlenmişti. Bir süre sonra anlaşmazlık yaşamaya başlayan ikiliye dair ilk hamle Fulya Kalkavan’dan geldi. Kalkavan eşine evden uzaklaştırma kararı aldırdı. 2014 yılında boşanmalarına karar verilen çift nafaka konusunda anlaşamadı. Mahkeme Şentürk’e 150 bin Türk Lirası nafakaya ek olarak aylık 5 bin Türk Lirası yoksulluk nafakası ödemesine karar verdi. Metin Şentürk belirlenen nafaka tutarını ödemek istemedi ve kararı Yargıtay’a taşıyarak bu tutarı ödemekten kurtuldu. Fulya Kalkavan da bunun üzerine itiraz ettiği yeni bir dava daha açtı. Mahkeme, Metin Şentürk’ün 4 milyon 337 bin 793 Türk Lirası katılma alacağını 2015 yılından itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte eski eşine ödemesine hükmetti.

VİLLANIN İHALE BAŞLANGIÇ FİYATI 31 MİLYON TÜRK LİRASI!

Uzman kişiler tarafından aktarılan bilgilere göre Fulya Kalkavan mahkeme kararlarına rağmen alacaklarını tahsil edemeyince Metin Şentürk’e haciz gönderdi. Banka, eski eşine borçlu olan Metin Şentürk’ün Emirgan’daki villasına ipotek koydu. Sonrasında Şentürk’ün ismine kayıtlı olan bu villanın satış işlemleri yetkililer tarafından başlatıldı. 11 Temmuz 2024 tarihinde açık artırma usulüyle satışı gerçekleştirilecek olan villanın ihale başlangıç fiyatı 31 milyon 25 bin Türk Lirası şeklinde belirlendi. Muhammen bedeli 62 milyon Türk Lirası olarak Gayrimenkul Satış İcra Müdürlüğü tarafından belirlenen villanın, tam hisseli olarak Metin Şentürk ismine kayıtlı olduğu, Şerh hanesinde haciz şerhlerinin olduğu, İpotek hanesinde T.C. Ziraat bankası A.Ş. lehine ipoteğin olduğu görüldü.
 

Yorum yapın