Emine Erdoğan yeni projeyi böyle duyurdu! “Kadim hikâyeye kulak verelim”

Yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle adından sık sık bahsettiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, yürürlüğe girecek yeni projenin müjdesini verdi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Anadoludakiler projesini anlatan Emine Erdoğan; “Yerel ürünlerimizi markalaştırmaya, küresel pazarlara taşımaya ve ulusal kalkınmaya hep birlikte destek olalım. ” şeklinde konuştu.

Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile sık sık dikkatleri üzerine toplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, bu kez yeni bir proje ile gündeme geldi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile projenin detaylarını aktaran Emine Erdoğan, ‘Anadoludakiler’ projesinin Anadolu’nun yerel ve geleneksel ürünlerini tanıtmayı amaçladığını söyledi. 

Emine Erdoğan Anadoludakiler Projesi

“PARÇASI OLDUĞUMUZ KADİM HİKAYEYE KULAK VERELİM”

Yaptığı paylaşım sırasında “İlkler ve tekler coğrafyası Anadolu’nun özünü toprağın bereketi, mutfak kültürümüzün birikimi ve usta ellerin becerisi oluşturur. Asırlardan bugüne ulaşmayı başarmış, Anadolu’nun eşsiz hazineleri, varisleri tarafından yeniden keşfedilmeyi bekliyor. ” ifadelerini kullanan Emine Erdoğan, sözlerine ” Anadoludakiler Projesi de işte bu keşif yolcuğunun başlangıç noktası. Proje, Anadolumuzun yerel ve geleneksel ürünlerini tanıtmayı, yeniliklerle günümüze taşımayı ve tüm insanlığın istifadesine sunmayı amaçlıyor. Bu toprağın insanları, yani Anadoludakiler olarak bizler de tarihi sorumluluğumuzu üstlenelim ve parçası olduğumuz kadim hikâyeye kulak verelim. Yerel ürünlerimizi markalaştırmaya, küresel pazarlara taşımaya ve ulusal kalkınmaya hep birlikte destek olalım.” şeklinde devam etti. 

Emine Erdoğan Anadoludakiler Projesi

“YEREL GİRİŞİMLERE YOL GÖSTERMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Paylaşımına geleceğe dair iyi temennilerini dile getirerek sonlandıran Emine Erdoğan, projede emeği geçen herkese ayrıca teşekkürlerini dile getirdi. Emine Erdoğan; “Bilhassa alanında uzman isimlerin, sanatçı ve şeflerimizin Anadoludakiler Projesi’nin dijital kültür elçileri haline gelmesini, birikim ve becerileriyle yerel girişimlere yol göstermesini temenni ediyorum. Projenin hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi. 

Emine Erdoğan Anadoludakiler Projesi

Kısa süre içerisinde hızla yayılan fotoğrafların ardından Emine Erdoğan’ın paylaşımı sosyal medyada büyük beğeni topladı. 

Yorum yapın