Emine Erdoğan, Astana’da yetimhane ziyaret etti! Çocuklar ve gençlerle bir araya gelerek…

Yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle adından sık sık bahsettiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Kazakistan’ın başkenti Astana’da Zor Yaşam Koşullarındaki Çocuklara Destek Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaretine ilişkin detayları aktaran Emine Erdoğan’a Kazakistan Sağlık Bakanı Akmaral Sharipbayevna, TİKA Astana Koordinatörü Hikmet Özdenoğlu ve yetkililer eşlik etti.

Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile sık sık dikkatleri üzerine toplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Şanghay İşbirliği Örgütü 24’üncü Devlet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere Kazakistan’ın başkenti Astana’ya gitmişti. Organizasyon sürecinde Astana Valiliğine bağlı Zor Yaşam Koşullarındaki Çocuklara Destek Merkezi’ni ziyaret eden Emine Erdoğan, burada barınan çocuklar ve gençlerle bir araya geldi.

Emine Erdoğan

YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI!

Merkezde 3-15 yaş aralığında Kazak, Özbek ve Rus çocuklardan oluşan 76 öğrencinin çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan Emine Erdoğan, aynı zamanda merkezin duvarında asılı olan 2017’de yaptığı ziyarete ilişkin fotoğrafları da inceledi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) da destek verdiği merkezdeki çocuklar şiirler okuyarak yaptıkları çalışmaları sergilerken Emine Erdoğan, derslikleri gezerek çocuklara hediyeler verdi. Türkiye’nin desteklerinden ve Emine Erdoğan’ın ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden merkez yetkilileri ayrıca teşekkürlerini sundu.

Yorum yapın