Domatesin Cilde Yararları

Domates, yaz kış sofralardan eksik olmayan özellikle de kahvaltıların vazgeçilmezi bir besindir. Yüksek oranda C ve E vitamini içeren domates, uzmanların araştırma konusu haline getirdi. Araştırma sonucunda domatesin cilde bilinmeyen faydaları ortaya çıktı. Domates cilde birçok fayda sağlarken aynı zamanda genel sağlığımıza da katkıda bulunuyor.

Doğal Yaşlanma Karşıtı Etkisi

Doğal Yaşlanma Karşıtı Etkisi

Uzmanların yaptığı araştırmalar sonucunda domateste bulunan E vitamini doğal bir yaşlanma geciktirici olarak kabul edilmektedir. Cildinizdeki lekelerin giderilmesini istiyor ve cilt bakımı yapmak istiyorsanız domatesi tercih edebilirsiniz. Kozmetik ürünler yerine doğal yöntemlerle cildinize bakım yapmak, cildinizin sağlığını korumaya yardımcı olabilir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Cildinizde oluşan büyük gözeneklerin küçülmesini sağlamak için evde basit bir uygulama yapabilirsiniz. Bir çorba kaşığı taze domates suyunun içine birkaç damla limon sıkarak oluşturduğunuz karışımı yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu uygulama gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

Sivilce Tedavisi

Domatesler cildi temizleyerek sivilce oluşumunu azaltırken mevcut sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olabilir. A, C ve K vitaminleri bakımından zengin olan domates, sivilcelerle mücadelede etkili olabilir. Aknelerin üstüne domates püresi uygulayarak sivilcelerin geçmesini hızlandırabilirsiniz.

Nemlendirici Maske

Cildinizi nemlendirmek için doğal bir yöntem arıyorsanız domates ve aloe vera karışımını deneyebilirsiniz. Bu karışımı cildinizdeki alerjik reaksiyonları kontrol etmek için küçük bir bölgede deneyebilir ve ardından yüzünüze uygulayabilirsiniz. Nemlendirici etkisiyle cildinizi besleyebilirsiniz.

Yorum yapın