C vitamini içeren güneş kremi ne işe yarar? Garnier C vitaminli güneş koruyucu nasıl kullanılır

Yaz aylarının vazgeçilmez ürünü olan güneş kremlerine yeni bir soluk geldi. Güneşin zararlı ışınlarına adeta kalkan olan aynı zamanda pırıl pırıl cildi sağlıklı gösteren bir ürünle tanışmaya ne dersiniz? O zaman gelin Garnier’ın yeni çıkardığı C vitaminli koruyucu güneş kremini birlikte inceleyelim…

Güneş kremi, aslında cildinizin savaşçı bir dostu! Günümüzde güneş koruyucunun altın çağını yaşıyoruz. Jeller, yağlar, serumlar, losyonlar ve kremler gibi farklı markalarda çok sayıda formül bulabilirsiniz. Bugün sizleri tanıştıracağımız güneş kremi son günlerde kozmetik ve sağlıklı cilt sevenlerin radarına takılan Garnier C vitamini güneş koruyucu. sosyal medyada en çok aranan ve merak edilen konular arasına giren Garnier C vitamini güneş koruyucusu, içeriğindeki 50 faktör yüksek koruma sayesinde gönül rahatlığıyla dışarıya çıkabileceksiniz. 

C VİTAMİNİ VE SPF BİR ARADA OLURSA NE İŞE YARIYOR?

C VİTAMİNİ VE SPF BİR ARADA OLURSA NE İŞE YARIYOR?

Araştırmalar, güneş kreminden önce C vitamini serumu kullanmanın, güneşe maruz kalmadan önce serbest radikalleri nötralize ederek güneşten kaynaklanan hasarları giderebileceğini gösteriyor. Yani hem güneş kremi hem de C vitamini, bir araya gelerek cildinizi güneşin UV ışınlarından farklı şekillerde korumaya yardımcı oluyor.

Güneş kremi  ve C vitamini ikilisiyle cilt hasarında azalma meydana geliyor. C vitamini tek başına güneş korumasına doğrudan katkıda bulunmasa da, geniş spektrumlu bir SPF ile birleştirildiğinde etkinliğinin artmasını sağlıyor.

GARNİER C VİTAMİNİ PARLAK GÜNEŞ KORUYUCU NASIL KULLANILIR?

GARNİER C VİTAMİNİ PARLAK GÜNEŞ KORUYUCU NASIL KULLANILIR?

Makyajdan önce ya da günlük bakım kreminin üstüne uygulayabilirsiniz. Güneş kremini iki parmak kuralı ile işaret ve orta parmağınıza uzunlamasına iki şerit halinde uygulayabilirsiniz. Bu miktar yüz ve boyun bölgeniz için yeterli koruma sağlayacaktır.

GARNİER C VİTAMİNİ PARLAK GÜNEŞ KORUYUCU KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Hassas dahil tüm cilt tipleri için uygundur.

Yorum yapın