Arka Sokaklar’ın yıldızı Şevket Çoruh’tan çok konuşulacak açıklama: Döndüm çünkü para lazım!

Arka Sokaklar dizisinde oynadığı “Komiser Mesut” karakteriyle hafızalara kazınan Şevket Çoruh’un diziden ani ayrılığı sevenlerini üzmüştü. 17 sezon boyunca Arka Sokaklar’da rol alan ünlü oyuncu, yeni sezona bomba gibi bir dönüş yaptı. Ünlü oyuncu, ani dönüş nedenini ilk kez açıkladı.

16 sezon boyunca Kanal D ekranlarında fırtınalar estiren fenomen dizi ‘Arka Sokaklar’da oynadığı “Mesut” karakteriyle büyük beğeni toplayan Şevket Çoruh, geçtiğimiz yıl ani ayrılık kararıyla hayranlarını üzmüştü. Dizide Mesut karakterini öldürmek yerine komada bırakan yapım ekibi, Şevket Çoruh’un geri dönebilme ihtimaline yeşil ışık yakmıştı. Ancak hem Çoruh, yaptığı açıklamalar ayrılık kararının kesin olduğunu netleştirmişti. 

Şevket Çoruh

19’ncu sezon için bomba bir dönüş hazırlayan yapım ekibi, yeniden Çoruh’a teklif götürdü ve ünlü yıldız Now’da yayınlanan ‘Korkma Ben Yanındayım’ dizisinin final haberinin gelmesiyle Arka Sokaklar’a döndü.

ARKA SOKAKLAR’A DÖNME NEDENİNİ AÇIKLADI

Dizinin kadrosuna yeniden dahil olan Çoruh, dikkat çeken kararının sebebini ilk kez açıkladı. Katıldığı bir Youtube programında “Arka Sokaklar’a tekrar geri döndüm çünkü para lazım” diyen Çoruh, “18 sene boyunca oynadım bir daha dönmemeye kararlıydım. Ama gerçeklerin ne olduğunu görünce… Bir de Mesut komiser çok severek oynadığım bir karakter, benim o yüzden geri döndüm. O yüzden çok şikâyetçi değilim açıkçası” ifadelerini kullandı.

“ÇOK YORULDUM” DEMİŞTİ

Daha önce katıldığı bir programda “Arka Sokaklar” dizisinden bahseden Şevket Çoruh, ayrılık sebebi hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Birincisi çok yoruldum. İkincisi tiyatroyla beraber devam ettirmek de çok zordu.  Başka karakterler oynamak, başka işler yapmak muhakkak ama bir yandan da birazcık dinlenmek. Tiyatroya birazcık özen göstermek. 17 sene boyunca hiçbir kış filmim yok mesela. Yazları sinema filmi çeken, kışları dizide oynayan bir insan haline gelmiştim. Ama şimdi daha başka projelerin içerisinde olmak için başka bir fırsat oldu benim için.”

“ŞEVKET ÇORUH BİR DAHA ASLA DÖNMEZ”

Arka Sokaklar’da Mesut rolünü oynayan ve diziden ayrılan Şevket Çoruh’un gidişini değerlendiren Özgür Ozan da şu ifadeleri kullanmıştı:

“Şevket Çoruh’un gidişi tabi ki müthiş bir kan kaybı oldu. Ne bileyim, bir defa benim tadım kaçtı. Gitmeseydi, olmasaydı sonumuz böyle. İlk anlaşmayı ben yapmıştım. Benden sonra görüştüğü / anlaşmasını yapamadığı için ben (dizide) kaldım. Zannetmesinler ki… Kimse kimseyi yarı yolda bırakmış değil. Kardeşliğimiz, arkadaşlığımız her zaman bakidir. Dizi o… Biz dışarıda zaten her zaman görüşüyoruz. Şevket Çoruh’un bir daha diziye dönme ihtimali yok. Şevket Çoruh bir yerden ayrıldıysa bir daha asla geri dönmez. Dizide çok özlüyorum”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

29 yaşında vefat eden Barış Akarsu’nun son videosu ortaya çıktı! O görüntüler viral oldu

Yorum yapın