54 saat enkazda kalan depremzedeye büyük sürpriz! Hayatını kurtaran madenciler düğününe katıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük çaplı yıkımın gerçekleştiği illerden Adıyaman’da 45 saat enkaz altında kalan depremzede Gizem Nur Özkan’ın düğününe, onu enkazdan çıkaran madenciler katıldı ve genç kadın duygu dolu anlar yaşadı.

6 Şubat depremleri 10 ilimizde ciddi yıkım ve hasara sebep olmuştu. Tüm Türkiye’yi yasa boğan asrın felaketinin ardından vatandaşlar, yaşananların izlerini silmeye devam ediyor. Adıyaman’da enkaz altında kalan eczacı Gizem Nur Özkan, madencilerin yoğun çalışmasıyla 54. saatin sonunda kurtarılmıştı. 30 yaşındaki genç kadın, Şanlıurfa’da 31 yaşındaki avukat İbrahim Uğur Satıcı ile dünya evine girdi. İkilinin düğününde eşsiz anlar yaşandı.

54 saat enkazda kalan depremzedeye büyük sürpriz

MADENCİLERDEN DEPREMZEDEYE ÇOK ÖZEL SÜRPRİZ!

6 Şubat depreminde Adıyaman’da yıkılan Yaşamkent Sitesi’nde 54 saat enkaz altında kalan Gizem Nur Özkan, enkazdan çıkarıldıktan sonra uzun bir süre tedavi gördü. Tedavisinin ardından mesleğine geri dönen Özkan, tekrar eczacılık yapamaya başladı. Bu sırada da Şanlıurfa’da avukatlık yapan İbrahim Uğur Satıcı ile evlenmeye karar verdi.

54 saat enkazda kalan depremzedeye büyük sürpriz

Şanlıurfa’da gerçekleşen düğüne, genç kadını enkazdan kurtaran madenciler de katılarak çok özel bir sürpriz yaptı. Madencileri gören Özkan, gözyaşlarına hakim olamadı ve duygu dolu anlar yaşandı. Genç kadın, “Beni ölümden değil, cehennemden kurtardılar” diyerek madencilere teşekkürlerini iletti.

54 saat enkazda kalan depremzedeye büyük sürpriz

Madenci Okay Çiloğlu ise “Gizem’in sesini duymak için büyük çaba harcadık. Onu kurtarmak için uyku bile gözümüze gelmedi. Allah’a şükürler olsun ki sağ salim çıkardık” şeklinde konuştu.

Yorum yapın