GÜNCEL HURDA FİYATLARI AH-METAL HURDA FİYAT LİSTESİ 2023

Satılık Hurda Demir Fiyatları

Satılık hurda demir fiyatları ne kadar? Bu soru evinde ya da iş yerinde hurda demir sınıfına giren eşyası bulunan herkes tarafından sorulmaktadır.

Hurdalar, günlü kullanılan araç-gereçlerin, malzemelerin dışında kalan atıklar olarak tanımlanabilir. Kullanım ömrü sona eren, işlevselliği biten veya çalışsa da artık kullanılmayacak olan makineler, elektronik aygıtlar da bu çerçeveye girmektedir.

Her hurda, tüketiciden belirli bir değer karşılığı alır. Bunların hepsi birbirine göre farklı bir piyasaya sahip olsa da metaller daha değerlidir. Lakin bunların da kendi içinde fiyatları değişir. İlgili madenin ne olduğu, işçilik gerekip gerekmediği, hurdanın tonajı ve kalitesi önemli noktalar arasındadır.

Satılık Hurda Demir FiyatlarıPin
Satılık Hurda Demir Fiyatları

Hurda Demirin Tonu Ne Kadar?

Hurda demir fiyatı ne kadar? Bu soru hurda demiri olan ve satmak isteyen herkes tarafından merakla incelenir. Ücretlendirme kilograma göre yapılmakta olup türüne göre şu şekildedir;

 1. Tufal hurdası: kilogramı 0,45 TL
 2. İnşaat demir çubuğu hurdası: kilogramı 6,00 TL
 3. İnşaat yıkım hurdası: Kilogramı 5,00 TL
 4. Pik demir talaşı hurdası: Kilogramı 3,40 TL
 5. Teneke hurda: Kilogramı 2,80 TL
 6. Toplama hurda: Kilogramı 5,40 TL
 7. Demir talaşı hurdası: Kilogramı 4,52 TL
 8. 3. sınıf demir talaşı: Kilogramı 5,32 TL
 9. 2. sınıf demir talaşı: Kilogramı 5,87 TL
 10. sınıf demir talaşı: Kilogramı 6,00 TL
 11. Ekstra hurda demir: Kilogramı 6,00 TL
 12. Bonus hurda demir: Kilogramı 6,90 TL
 13. DKP hurda demir: Kilogramı 7,00 TL

Ancak hurda demir fiyatı farklı araç-gereçlerde, makinelerde değişmektedir. Uzman ekipler ekspertiz işlemi ardından rakamı belirleyerek, bir teklif yapmaktadır.

Hurda Demir Ton Fiyatı

Hurda demir fiyatı tona göre değişmektedir. Bir hurdanın ağırlığı ne kadar artarsa, orantılı olarak rakamları da etkilenir.

Bunun yanı sıra hurdanın yapıldığı madenin kalitesi de önemlidir. Zira her maden aynı yüksek kaliteye sahip olmayabilir. Bu yapılan ürünü de etkileyeceği için kalite, fiyatların belirlenmesinde önemlidir. Eğer hurda demirin sökülmesi gerekiyorsa, forklift gibi araçların kullanılması gerekiyorsa ya da yükleme noktası uzaksa fiyatlar değişmektedir.

Hurda Ray Demiri Fiyatları

Hurda demiriniz bulunuyorsa, bunları satmak için sektörde profesyonel olarak hizmet veren firmalarla iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir. Ardından adrese geren ekipler gerekli ekspertiz işlemlerini yapmaktadır.

Ardından da kişilere bir rakam teklif edilmektedir. Eğer onaylanırsa araçlar ile hurda demirler alınarak, merkeze getirilmektedir. Burada farklı hurdalar ayrıştırma işlemine tabi tutularak sınıflandırılır. Son olarak da geri dönüşüm merkezlerine yollanarak, ekonomiye farklı ürünler olarak geri kazandırılması sağlanır.

Demirin Kilosu Ne Kadar Eskici

Demir hurdası farklı yerlerden alınabilmektedir. Özellikle çıktığı yerler başlıklar halinde aşağıda olduğu gibidir;

 1. Çim biçme makineleri
 2. Bilgisayarlar
 3. Deniz taşımacılığı sektörü
 4. İnşaat sektörü
 5. Günlük hayatta kullanılan eşyalar
 6. Beyaz eşyalar
 7. Sanayi tipi eşyalar
 8. Otomotiv sektörü
 9. Mutfak eşyaları
 10. Demir-Çelik sektörü
 11. Çamaşır ve bulaşık makineleri

Bu bakımdan demir hurdası, yaşam alanlarından iş yerlerine kadar her yerde bulunabilir.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın