Hurda Karton Fiyatları 2022

Hurda karton günümüzde birçok evde ve iş yerinde bulunur. Bunlar genellikle çöpe atılmakta, böylece doğada yok olmaya bırakılmaktadır. Ancak günümüzde tüm kağıtlar geri dönüştürülebilir bir yapıdadır.

Dolayısıyla artık kullanılmaz hale gelmiş bir kağıdı, peçeteyi, karton bardağı, kartonu atmak oldukça zararlıdır. Zira kağıt elde etmek üzere doğal kaynakların kullanılmasını arttırır. Bu durum ekonomik çözümler de sunmaz.

Eğer atmak istediğini kağıtlarınız varsa bunu hurdacıya vermek, çevreye de katkıda bulunmanızı sağlar. Ayrıca hurda karton da tıpkı diğer hurdalar gibi belirli bir ücret karşılığı alınmaktadır. Böylece oldukça karlı bir yapısı vardır.

Hurda Karton Fiyatları 2022Pin
Hurda Karton Fiyatları 2022

Hurda Karton Fiyatları

Hurda karton diğer kağıt ürünlerine göre daha kalındır. Bu nedenle fiyatları değişkenlik göstermektedir. Günümüzde farklı kartonların güncel fiyatı temel olarak aşağıda olduğu gibidir;

  1. Karton hurda bardak: kilogramı 2,30 TL
  2. Karton hurda kağıt: kilogramı 2,40 TL

Bu bakımdan karton dendiğinde sadece kırtasiyelerde satılan büyük kartonlar ya da karton koliler akla gelmemelidir. Kartondan imal edilen kağıtlar ve bardaklar da bu sınıfta yer almaktadır. Eğer iş yerinizde ya da evinizde bunlar bulunuyorsa hurdacı ile iletişime geçmeniz mümkündür.

Kağıt Karton Hurda Fiyatları

kağıt hurdası fiyatları ne kadar? Bu kategori oldukça geniştir. Eğer ücretlendirme hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bazı hurdalar için rakamlar aşağıda verilmektedir;

  1. Hurda kuşe kağıt: kilogramı 1,52 TL
  2. Hurda Bristol ağıt: kilogramı 1,68 TL
  3. Kullanılmamış hurda gazete: kilogramı 2,50 TL
  4. Kullanılmış hurda gazete: kilogramı 1,98 TL
  5. Hurda peçete: kilogramı 2,30 TL
  6. Hurda A4 fotokopi kağıdı: kilogramı 2,10 TL
  7. Değişik renklerde hurda kağıtlar: kilogramı 1,90 TL
  8. 1. hamur beyaz hurda: kilogramı 2,50 TL

Bunların dışında artık kullanılmayan test kitapları gibi malzemeler de kağıt hurdası kapsamındadır. Dolayısıyla yaşam alanında bulunan birçok eşyada, araç-gereçte bulunabilir. Eğer artık kullanmadığınız kağıt ürünleri varsa bunları atmak yerine geri kazandırmayı tercih etmeniz tavsiye edilir.

Hurda Karton Fiyatı Ne Kadar?

Kağıt ve Karton hurdası fiyatları malzemenin türüne göre değişmektedir. Ancak tek etmen bu da değildir. Hurdanın kaç kilogram olduğu da fiyatlar üzerinde belirleyici bir faktördür. Bu bakımdan diğer hurdalarda olduğu gibi standart bir ücretlendirme yer almamaktadır.

Bunun için hurdacı ile iletişime geçmeniz gerekir. Böylece adresinize hurdaları tespit etmek ve incelemek için ekspertiz ekipleri yollanır. Bunun sonucunda da bir rakam verilmektedir.

Karton Hurda Fiyatları

Hurda kağıt geri dönüşüm için oldukça yararladır. Bunların dönüşüm süreci kişilerden alınması ile başlar. Ardından hurdacı bunu kendi merkezine getirerek diğer hurdaların arasından ayrıştırmakta, sınıflandırmaya tabi tutmaktadır.

Ardından da bu şekilde geri dönüşüm merkezine yollanır. Son olarak burada yapılan işlemler sonrasında, normal bir kağıt olarak tekrar ekonomiye kazandırılır.

Oyla post
Yorum yapın