GÜNCEL HURDA FİYATLARI AH-METAL HURDA FİYAT LİSTESİ 2023

Hurda Gümüş Fiyatı

Hurda gümüş fiyatı ellerinde gümüş olan ve satma düşüncesinde olan birçok kişi tarafından merak edilen bir konudur. Altınların hurdası gibi gümüşlerin de hurdası olmasından dolayı herkes ellerinde olan hurda gümüşleri ederinde fiyatlar ile satmak isterler. Fakat bu alanda birçok ilde hurda gümüş alımı yapan yerler olsa bile nerelerde, ne kadar fiyatlarla alınıyor olduğu merak edilmektedir.

Hurda gümüş fiyatları normal fiyatlara çok yakın bir konumda olmaktadır. Fakat işçilik oranları da devreye girecek olmasından ötürü minimal düzeylerde de olsa hurda konumunda olmasına neden olarak fiyatlarda farklılıklar gözlenmektedir. Daha çok kolye, yüzük ya da küpe gibi ürünler yapılırken çok fazla işçilik gözlenir ve satın alınan bu ürünleri başka birine satmak mümkün olmamaktadır.

Geri dönüşümlere gönderilerek yeniden hammadde haline getirmek ve tekrar işçilik uygulayarak farklı bir ürün haline getirilmesi sağlanmaktadır. Bu kadar farklı işlemlerin meydana gelmesinden ötürü de hurda gümüş genel olarak piyasada yer alan fiyatların altında belirlenmektedir.

Hurda Gümüş FiyatıPin
Hurda Gümüş Fiyatı

Hurda Gümüş Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hurda gümüş fiyatları belirleme sırasında tek bir yöntem yer almaktadır. Gümüş satma düşüncesinde olan kişiler kendileri için satın yapacakları uygun bir adres buldukları zaman fiyat belirlemeleri yapılır. Fiyatlar her 100 gram gümüş için ödenecek ücret güncel gümüş fiyatının 75 gramla çarpımı sonucu hesaplanmaktadır. Yani gümüşler hurdaya çıktıkları dönemler içerisinde ortalama olarak %25 oranında kayıplar meydana gelmektedir.

Hurda gümüş fiyatları güncel fiyatlar ile belirlenir. Fakat kişiler satım yapacakları sırasında en uygun olan firmaları bulması gerekir. Ellerinde ne kadar çok gümüş yer alırsa firmalardan kendileri için özel teklif vermelerini talep edebilirler. Bu sayede hem daha karlı bir alışveriş meydana gelirken hem de ellerinde olan gümüşleri çok  daha rahat bir şekilde çıkarabilirler.

Güncel gümüş fiyatları genel olarak altın ya da dolar gibi sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Bu durum için güncel olan fiyatların takip edilmesi ve net fiyatların alınması gerekir. Satış işlemleri için firmaların iyi araştırılması ve en iyi fiyatları veren yerlerin bulunması gerekir.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın