Bakırın Kilosu Ne Kadar 2022

Hurda bakırın kilosu ne kadar, evinde ya da iş yerinde kullanmadığı bakır malzemeler, araç gereçler olan kişiler tarafından sık sık sorulmaktadır. Bu madde günümüzde birçok yerde kullanılmaktadır.  Ancak zamanla atıl duruma düşerek yer kaplamaktadır.

Bunları evinizde ya da iş yerinizde gereksiz yere tutmak sadece yer kaplamasına sebep olur. Bunun yanı sıra firmalara depo kiralamasını/inşa ettirmesini bile gerektirebilir. Eğer yaşam alanınızda veya deponuzda alanı en iyi şekilde yönetmek istiyorsanız, artık kullanmadığınız malzemeleri hurdacıya vermek tavsiye edilir.

Böylece hem geri dönüşüme katkıda bulunarak temiz bir çevreye yardımcı olabilir hem de artık kullanmadığınız malzemeler üzerinden bir gelir elde edebilirsiniz.

Bakırın Kilosu Ne Kadar 2022Pin
Bakırın Kilosu Ne Kadar 2022

Kablo Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Bakır birçok yer bulunabilir. Ancak en sık kablolarda rastlanmaktadır. Günümüzde farklı kablo tipleri olduğu için bunların fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir. Kablo bakır fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, kilo ve tona göre bilgiler aşağıda olduğu gibidir;

 1. Yüzde 30 oranında bakır kablo: kilogram 14 TL, ton fiyatı 14,400 TL
 2. Yüzde 40 oranında bakır kablo: kilogram 18 TL, ton fiyatı 18,400 TL
 3. Yüzde 50 oranında bakır kablo: kilogram 22 TL, ton fiyatı 22,500 TL
 4. Hurda fare yemez kablo: kilogram 25 TL, ton 25,500 TL
 5. Hurda ye altı enerji kablosu: kilogram 22 TL, ton fiyatı 22,500 TL
 6. Hurda tek damar kalın iç tesisat kablosu: kilogram 36 TL, ton fiyatı 36,500 TL
 7. Hurda antigron kablo: kilogram 20 TL, ton fiyatı 22,500 TL
 8. Hurda karışık kablo: kilogram 39 TL, ton fiyatı 40,000 TL

Bunlardan farklı kablolar da mevcuttur. Kablo bakır fiyatı hakkında özel bir türe bakmak istiyorsanız, bunu da ayrı inceleyebilirsiniz.

Soyma Bakırın Kilosu Ne Kadar 2022

Soyma bakır hurdası ne kadar? Bakır günümüzde farklı türlere sahiptir. Dolayısıyla kablo dışındaki fiyatları farklılık gösterebilir. Bunlar ana başlıklar halinde şu şekilde görülmektedir;

 1. Soyma bakır hurdası: kilogram 120 TL
 2. Lama bakır hurdası: kilogram 120 TL
 3. Kırkambar hurda: kilogram 100 TL
 4. Yüzde 98 külçe bakır: kilogram 105 TL
 5. Yanık bakır: kilogram 132 TL
 6. Boru bakır: kilogram 132 TL

Görüldüğü gibi bakırın türü değiştikçe fiyatlar da bundan etkilenmektedir.

Saf Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Bakır hurdası fiyatı hurdanın tipine göre farklılık göstermektedir. Dolayısıyla her bakır için standart rakamlar bulunmaz. Kişiler ya da kurumlar hurdaları satmak için iletişim kurduğunda, önce ekspertiz ekipleri gelerek inceleme yapmaktadır.

Ardından da bir rakam belirlenerek teklifler yapılır. Bundan sonra onay alındığı takdirde araçlar ile gelinerek dikkatli bir şekilde alınması kalır.

Sarı Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Bakır hurdası araç-gereçlerden, kablolara kadar her yerde vardır. Bunların her birinde rakamlar değişkenlik gösterir.

Bakır, yaşam alanlarında sadece kablolarda değil eski borularda, tesisatlarda, çamaşır makinelerinde ve daha birçok yerde vardır. Dolaysıyla kolay şekilde bulunabilir.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın